Квіти у спальні: які можна ставити, а які ні

Якщо на кухні, їдальні, вітальні, ванній кімнаті часто красуються найрізноманітніші квіти, то до підбору живих зелених прикрас для спальні треба ставитися вкрай педантично. Воно і зрозуміло, адже спальня є місцем відпочинку і сну, та й в основному у цьому приміщенні панує напівтемрява.
Можна
Тещин язик або сансев’єрія. Ця рослина знешкоджує такі небезпечні для людини речовини, як трихлоретилен, формальдегід і бензол. Одночасно вона збагачує атмосферу киснем, причому робить це цілодобово.
Алое. Це цілюща рослина, відома всім і кожному. Але навіть якщо не використовувати її за прямим призначенням, помістивши культуру у спальню, ви поліпшите якість повітря у приміщенні і кількість в атмосфері кисню.
Каланхое. Ця квітка у чомусь схожа на попередню. Подібно алое, вона зменшує у кімнаті, де знаходиться, кількість вуглекислого газу і знищує шкідливі токсини.
Евкаліпт. Це справжня знахідка для тих, хто постійно хворіє простудними захворюваннями. Евкаліпт поширює навколо себе помірний аромат, насичений фітонцидами, які, як відомо, несуть смерть вірусам і хвороботворним бактеріям. До того ж рослина прекрасно відлякує комах.
Герань. Незважаючи на те, що запах її подобається далеко не всім, цю красиву квітку можна і потрібно тримати у спальні. Герань лікує головний біль, убиває стрептококи і стафілококи у повітрі приміщення, знімає нервове й емоційне напруження, нормалізує гормональний фон у жінок. Квітка незамінна для гіпертоніків, тому що знижує тиск, її дуже не люблять комахи.
Не можна
Мімоза сором’язлива. Виділяє в атмосферу речовини, що викликають випадання волосся.
Дифенбахія. Культура славиться своїм двобарвним листям значних розмірів, а ще отруйним соком, що провокує опіки при контакті зі шкірою і серйозну інтоксикацію – у разі потрапляння до шлунока.
Молочай. Ця рослина забезпечена колючками і має отруйний молочний сік у листках і стеблах, здатний обпекти шкіру і викликати отруєння.
Філодендрон. Представник сімейства Ароїдні. Його частини містять токсичний сік. Якщо останній потрапляє на шкіру чи слизову оболонку очей, людина отримує відчутний опік.
Також: відмовтеся від утримання у кімнаті для сну орхідеї, папороті, ліли, пасльону, стелери карликової, аденіуму, примули, тріхоцереуса, олеандра.