Квіти у вазонах біля будинку

Квіти у вазонах

Щоб успішно вирощувати квіти у вазонах, потрібно знати деякі хитрощі цієї справи. Перш за все, для тих, хто вперше вирішив зайнятися цим видом квітництвом, скажімо, що висаджувати в вазон можна не кожну квітку – деякі види і сорти не переносять неволі, тому їх коренева система дуже погано розвиваються в обмеженому обсязі грунту.

Якщо хочете влаштувати у себе на дачі вазони клумбу, то знайте, що найкраще для цієї мети підходить фуксія, всі різновиди якої відмінно приживаються в великих горщиках, активно розвиваються і при правильному догляді радують господарів рясним цвітінням. Професійні ландшафтні дизайнери рекомендують завжди використовувати як центральний елемент композиції саме різновиди фуксії, благо різноманітність їх сортів і колірна гамма дозволяють задовольнити практично будь-який смак. Для обрамлення фуксії добре підходять бальзаміни Уоллера, барвінок, плющ, хлорофітум, цинерарію, пестролистная м`ята і дюшенея індійська. Ці рослини також дуже добре ростуть у вазонах. А ті, кому одних квітів недостатньо, можуть висаджувати в вазони великого обсягу навіть деякі декоративні дерева.

Квіти у вазонах можна придбати вже в готовому вигляді, сьогодні це не проблема. Якщо ж зважитеся висаджувати їх самостійно, то починати потрібно з підготовки субстрату. Кращий грунт для вазонних квітів – це змішані в рівних кількостях торф, садові грунт і пісок. Для підвищення поживності грунту можна додати в нього добриво, але тільки обов`язково безхлорне. Для нормального повноцінного розвитку вазонних рослин дуже велике значення має підтримка потрібного рівня вологості грунту. Якщо вологи замало рослини перестають розвиватися, проте її надлишок веде до захворюванням квітів і з часом до їх загибелі. Відведення зайвої вологи забезпечується пристроєм дренажу, для чого перед заповненням контейнера субстратом, його дно покривають невеликим шаром гравію. А для утримання необхідної вологи сам субстрат збагачують спеціальним гідрогелем, який, вбираючи поливну, потім при зниженні вологості грунту, виділяє накопичену раніше воду. Для створення більш сприятливих умов приживлюваності рослин заповнені субстратом вазони за день до посадки квітів проливають розчином циркону. А відразу після висадки на поверхні вазона щільно укладають гравій, що дозволяє зменшити випаровування вологи з субстрату. Вирощування квітів у вазонах справа не складна. Регулярний полив – одна з головних складових правильного догляду за вазонами рослинами. Пересихання грунту допускати не можна ні в якому разі і при нестачі уваги до цього питання, ніякої гідрогель квіти не врятує. Крім того, раз на тиждень рекомендується поєднувати з підгодівлею міндобривами. Живильні речовини передаються рослинам і за допомогою їх обприскування спеціальними препаратами. Проводити такі обробки потрібно не рідше 1 разу на 10 днів. Більшість квітів, що висаджуються в вазонах погано переносять холод, тому на зиму їх забирають в оранжереї або просто в будинок, де для них потрібно відвести добре освітлене місце.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Квіти у вазонах біля будинку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.