Квіти на розсаду у січні

У січні час звернути увагу на квіткові культури, у яких термін від сівби до початку цвітіння становить 130-180 днів, за що їх називають «неквапливими».

Серед них є однорічні й багаторічні рослини. Посіявши їх до кінця січня (у крайньому разі на початку лютого), можна милуватися квітуванням уже в червні. А багаторічники зацвітуть першого ж року. Зараз ітиметься про перші.

Для посіву можна використовувати харчові контейнери з кришками, з них виходять справжні мініпарнички. Такі ємності легко провітрювати, прозора кришка пропускає достатньо світла, а об’єм навіть маленького контейнера дає змогу тримати в ньому сіянці до самої пікіровки.

Антирринум великий, ротики (левиний зів). Цей однорічник має величезну кількість сортів різних забарвлень; виведені й карликові, і махрові сорти.

Квіти левиний зів

Насіння не загортаємо, а накриваємо склом або плівкою. Пророщуємо на світлі, притіняючи від прямих сонячних променів. Температура – 15…20 °С. Сходи з’являються дружно за 8-12 днів. Через 7-10 днів вони вкорінюються, і їх уже можна підживити повним мінеральним добривом. Ростуть сіянці повільно, тому їх пікірують за місяць після появи сходів. У відкритий ґрунт висаджують у травні; відстань між рослинами 20-30 см.

Вербена гібридна однорічник, улюблений багатьма квітникарями. Колись вербена була неодмінною гостею в квітниках старовинних садиб.

Квіти Вербена гібридна

Насіння висівають у пухкий субстрат із дернової землі, провапнованого торфу і крупного промитого річкового піску в співвідношенні: 3 : 1 : 0,5 або в готовий субстрат для розсади квіткових культур. Ємності розміщують у зимовій теплиці або в житловому приміщенні при 18…20 °С. Насіння сходить протягом 10-20 днів, недружно. Пришвидшує проростання обробка насінного матеріалу в стимуляторі росту. Сходи чутливі до надлишку вологи, тому поливати їх слід акуратно, відстояною водою кімнатної температури і тільки у міру підсихання поверхні.

Гайлардія остиста – частіше вирощується як однорічник, хоча це багаторічна рослина. Цю квітку ще називають панською ромашкою. Сучасні сорти «запалюють» квітники своїм яскравим ефектним цвітінням від середини липня і до пізніх приморозків.

Квіти Гайлардія остиста

Досить крупне насіння висівають по 4-5 шт. в один горщик. Сходи з’являються через 12-15 днів. Розсаду після загартовування висаджують у відкритий ґрунт у травні, коли мине загроза поворотних холодів.

Гайлардія нормально росте і рясно цвіте тільки на сонячних ділянках із сухим пухким ґрунтом.

Лобелія еринус – однорічник із багатою різноманітністю сортів; є не тільки низькорослі, компактні, а й ампельні форми.

Квіти Лобелія

Той, хто хоче вже в травні висадити власну квітучу розсаду цієї красуні, має посіяти її насіння у січні, оскільки від її проростання до утворення перших квіток мине приблизно 5 місяців. Насіння не загортають, а накривають склом або плівкою. Пророщують на світлі з притіненням від прямих сонячних променів. Температура – 15…20 °С.

Сходи з’являються дуже дружно через 10-15 днів після сівби. Сіянці пікірують не раніше, ніж через місяць після появи, по кілька рослин разом. Через два тижні їх підживлюють комплексним добривом.

«Погляд часу» №4-20.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *