Лідер, тихоня або масовка: хто ваша дитина в дитячому колективі

Дитячий колектив – це окрема імперія, у якій існують власні неписані правила і закони, і щоб завоювати там «місце під сонцем» необхідно докласти певні зусилля. Зазвичай будь-які дитячі колективи поділяються на підгрупи, виходячи з інтересів і переваг, тому батькам необхідно заздалегідь підготувати дитину до існуючої ієрархії, від якої, на превеликий жаль, нікуди не дітися. Хто ваша дитина в дитячому колективі?

Хто ваша дитина в дитячому колективі

У кожній суспільній групі є свій лідер, якого підтримує його «масовка», тихоня та аутсайдер. Кожному з них відведена в колективі своя роль.

Лідер. У дитячому садку це, як правило, найбільш зухвалий, принциповий і безстрашний малий, який не боїться покарання і сміливо йде на будь-які контакти і переговори з дорослими. З лідером дружить більшість дітей, але багато хто йому підкоряється з відчуття страху, щоб не опинитися на найнижчій сходинці ієрархічної градації. Якщо лідер не бажає кого-небудь бачити у своєму колі, іншим дітям доводиться йти на пожертву і відмовлятися від спілкування з «неугодними» однолітками.

У шкільний період таку роль на себе зазвичай бере той, у кого твердий характер, успіхи в навчанні і досягнення в інших напрямках.

Батькам лідерів хочемо порадити: спілкуйтеся з дитиною на рівних. Будьте їй другом, частіше говоріть по душах і поважайте її думку, тоді дитина прислухається до вас і піде на будь-які компроміси.

Масовка. Таких дітей у колективах більшість. Їх ще називають «середнячки» – ті, хто спілкується і розділяє інтереси лідера, але крім цього мають і свою особисту думку.

Тихоня. Такі діти існують в колективі самі по собі, немов їх немає. Вони не змагаються з дітьми, що їх оточують, і не претендують на першість. Найчастіше ці діти дружать із тими, хто їм приємний і зрозумілий у спілкуванні. Такі замкнуті в собі особистості не викликають особливого інтересу в колективі. Батьки мають допомогти дитині впоратися з сором’язливістю. Не потрібно підвищувати голос на малюка, обсмикувати за кожну витівку, щоб він ще більше не замкнувся в собі.

Аутсайдер. Дитина, що не має власної думки, слабка за характером, не здатна за себе постояти, стає ізгоєм у колективі. Дорослі зобов’язані за цим стежити, припиняти жорстоке ставлення однолітків, допомагати дитині справлятися з проблемами.

«Уют» №48-25.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *