Лікар каштан

каштан

Нині цілющі властивості каштана добре вивчені, препарати з нього широко застосовують не тільки в народній медицині, але й у фармацевтиці. Фармакологічна дія галенових препаратів з каштана зумовлена передусім вмістом у його корі, квітках і плодах флавоноїду ескуліну і сапоніну есцину.

Ескулін зменшує проникність капілярів, стимулює антитромбатичну активність сироватки крові, збільшує вироблення антитромбіну, а також посилює кровонаповнення вен, особ­ливо якщо в них уже є патологічні зміни. Есцин зменшує в’язкість крові, має протизапальну, протинабрякову і виражену венотропну дію

 Засоби для зовнішніх розтирань можна приготувати й удома. Для цього плоди каштана треба подрібнити, зсипати у пляшку з темного скла і залити горілкою або спиртом (трохи вище від рівня каштанового толокна). Настоювати в темному місці два тижні, щодня струшуючи. Таке розтирання можна застосовувати як при кашлі, бронхіті, так і при радикуліті, болю в суглобах, а також, щоб зняти втому і набряк ніг.

Каштан подарує вроду

Каштан широко застосовують і в косметології. Єкстракт кінського каштана входить до складу багатьох кремів для обличчя, бальзамів для ніг і рук, масок і шампунів. Він добре впливає на шкіру і на організм в цілому: знімає відчуття втоми ніг, омолоджує шкіру, запобігає її старіння, лікує запалення, поліпшує колір обличчя. Цей засіб не тільки тонізує шкіру, а й має антицелюлітний ефект, сприяє розсмоктуванню підшкірних крововиливів, поглинає ультрафіолетове випромінювання, сприяє відновленню структури волосся та усуває його випадання. 

Екстракт каштана можна приготувати самотужки: змолоти очищені ядра на борошно і залити 60-процентним водним розчином етилового спирту в пропор­ції 1:7. Тримати в темному місці 1,5 доби, часто струшуючи, а потім ретельно відфільтрувати. Отриману зеленувату маслянисту масу можна додавати до різних косметичних засобів, якими ви звикли користуватися.

При ревматоїдному артриті радять перебирати в руках 2-3 каштани. А від болю в спині та в попереку носити їх у кишенях як хатнього одягу, так і вихідного (по кілька каштанів з кожного боку).

Для чищення зубів

Каштанове борошно можна використовувати як зубний порошок. Ним можна не лише оздоровити ясна, а й відбілити зуби на один тон

Для масажу

Каштан – цінна сировина для приготування масажних сумішей. Додайте до улюбленої масажної олії ложку каштанового борошна. Це буде дуже корисне для тих, що потерпають від варикозного розширення вен, радикуліту, артриту, а також помічне при кашлі та бронхіті. Масаж ніг з такою олією допоможе й тим, що мають схильність до набряків, а також буде добрим запобіжним засобом від варикозної хвороби.    

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *