Лікування подорожником

Сфера терапевтичного застосування подорожника дуже велика. На його основі виготовляють багато ліків, що мають такі корисні властивості: антисептичні, кровоспинні, знеболюючі, протизапальні, відхаркувальні, заспокійливі, сечогінні, проносні, снодійні, знижують рівень «поганого» холестерину у крові, нормалізують артеріальний тиск.

Лікування подорожником
При хрoнiчнoму спaстичнoму кoлiтi

Приготуйте 1 кг подорожника і 1 кг цукру. Листя добре промийте, обсушіть, укладіть шарами, пересипаючи цукром (шар цукру – шар листя), в емальовану каструлю. Обгорнувши, поставте у темне місце на 3-4 тижні. Вийде суміш темно-болотного кольору. Процідіть і зберігайте у холодильнику. Приймайте 3 рази на день по 1 ст. л. за 30 хв. до їди.

При кашлі та температурі

Приймайте сік подорожника з медом по 1 ч. л. щогодини. Вимите свіже листя розтирають у ступці, додайте трохи води і нагрівайте до кипіння. Не проціджуючи, рясно присмачуйте медом.

При гaстритaх, кoлiкaх

Добре вимите листя ріжуть, мнуть, вичавлюють сік, змішують його з рівною кількістю меду і варять 20 хв. Приймають по 1 ст. л. 3 рази на день за 15-20 хв. до їди. Зберігають у щільно закритому посуді у прохолодному місці. На зиму сік заливають гoрiлкoю у рівних пропорціях.

«Уют» №23-03.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *