Лікування врослого нігтя

врослий нігот

На початковій стадії врослий ніготь (це захворювання називається оніхокриптоз) можна вилікувати у домашніх умовах. Це можливо у тому випадку, якщо ніготь вріс не надто глибоко всередину, відсутні явні ознаки гною, а біль з’являється тільки при дотику до проблемного місця чи носінні взуття, що здавлює ноги. Один раз на день потрібно робити нетривалі сольові ванночки та одну з наведених нижче процедур, а потім обрізати врослий ніготь. Ножиці чи щипчики повинні бути максимально чистими. Процедури слід виконувати до усунення проблеми.

  • Гумовий напальчник наповнити вершковим маслом, надіти на хворий палець, потім одягнути шкарпетку і тримати до ранку.
  • Шматочок листка алое розміром із хворий ніготь розрізати уздовж, потримати над вогнем розрізом угору, щоб став м’яким (можна ошпарити його окропом) і прибинтувати до врослого нігтя. Тримати до ранку. Курс лікування – 2-5 днів.
  • Чайний гриб розділити на шари, одним із них обгорнути палець, потім накрити поліетиленом і надіти шкарпетки: спочатку бавовняні, а потім шерстяні. Тримати до ранку. Курс лікування – 2-3 дні.
  • У слабкому розчині марганцівки розпарити ніготь. Хворий палець обгорнути розім’ятими листочками подорожника, зверху накрити ще одним цілим листком, зперебинтувати, надіти шкарпетки. Подорожник допоможе усунути біль і швидко зніме запалення.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.