Ліки можна придбати без рецепта до кінця воєнного стану

Рецептурні препарати можна буде придбати в аптеках без рецепта до кінця воєнного стану, йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 542.

Ліки можна придбати без рецепта до кінця воєнного стану

«Відпуск рецептурних лікарських засобів (окрім лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та виписуються на спеціальних рецептурних бланках за формою № 3, комбінованих лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, отруйних та сильних лікарських засобів), які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом, за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, крім бюджетних коштів, може здійснюватися без рецепта лікаря за умови надання пацієнтам працівниками аптек та їх структурних підрозділів під час відпуску таких лікарських засобів роз’яснення щодо необхідності їхнього застосування згідно з зазначеною інструкцією», – ідеться у постанові.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що з 1 квітня 2023 року перелік рецептурних препаратів не змінюється. Відтепер їх можна буде отримати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом.

«По факту єдина зміна полягає у тому, що раніше відпуск цих ліків відбувався за паперовим рецептом, а тепер буде й електронний, що значно зручніше для всіх – і лікаря, і пацієнта, і фармацевта», – пояснив голова МОЗ.

«Погляд часу» №14-6.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *