Літня стрижка малини

Щоб отримати хороший урожай, за малиною необхідно доглядати все літо. Якщо при огляді кущів виявляються ознаки захворювань, особливо вірусних, від яких важко позбутися – уражені пагони повинні видалятися без вирізаючи під корінь.

Поламане гілля та підсохлі верхівки також обрізають. Видаляти потрібно і зайву поросль, яка забирає сили і загущающих малинник. Якщо не відкладати цю процедуру на осінь, поросль не встигне вкоренитися і прибрати її не складе труднощів.

Літня стрижка малини

Щоб отримати високий урожай малини звичайної (не ремонтантної), у першій половині червня у молодих пагонів, які досягли висоти 1-1,2 м, потрібно зрізати секатором верхівку або прищипнути на 10-15 см. Після цього ріст пагона вгору припиниться, а в пазухах верхніх листків пробудяться бруньки і з’явиться по 4-6 бічних пагонів. До серпня-вересня довжина їх досягне 50-80 см.

Із літнім обрізуванням не варто запізнюватися, інакше нові бічні пагони не встигнуть визріти і взимку вимерзнуть. Друге обрізування проводять навесні наступного року.

«Погляд часу» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *