Літній посів буряків для зимового зберігання

Столові буряки, як відомо, можна висівати в кілька строків, до середини липня. Саме ці коренеплоди закладають на зимове зберігання.

Літній посів буряків

Рекомендується висівати не будь-які сорти, а скоростиглі. Чим же відрізняється літній посів буряків від раннього, весняного?

Насіння замочують на дві доби у воді і після цього висівають у зволожений ґрунт, але глибина трохи більше – 4-5 см. Щоб усі рослини виросли повноцінними, дрібне насіння відразу відкиньте, залиште тільки діаметром 2-4 мм. Корисно одночасно з посівом внести у ґрунт гранульований суперфосфат (35-40 г на 10 м²).

Якщо у цей час опади у «нормі», зволожити сходи слід тільки після першого проріджування. Коли період видався посушливий, буряки доведеться поливати після появи сходів і далі стежити, щоб ґрунт на грядці не пересихав.

Проріджують після появи другого-третього справжнього листка, залишаючи відстань між рослинами в рядку близько 4 см. При повторному проріджуванні – 6-8 см. Ґрунт необхідно періодично рихлити. За два-три тижні до викопування поливи слід припинити.

«Погляд часу» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *