Ліхтар з кавової банки

Ліхтар з кавової банки
Ліхтар з кавової банки

Оригінальний ліхтар у стилі ретро зробив власноруч Сергій Савченко із села Погреби Глобинського району, що на Полтавщині. Усе, що потрібно для втілення ідеї, яку побачив в інтернеті, знайшлося в господарстві. А сам процес роботи над цим унікальним ліхтарем зайняв усього кілька годин.

Непотрібна скляна банка з-під кави знайшла своє друге застосування – стала симпатичним ліхтарем.

Тож насамперед потрібно знайти скляну банку з-під кави та очистити її від етикеток. Вона повинна мати ємність 200 г. Потім по центру кришки треба зробити отвір дрилем із свердлом для двох дротів. Перед тим, як приступити до фарбування кутів скляної банки, малярським скотчем треба заліпити площину, де не має бути фарби – аби не забруднити скло. Для кришки та банки найкраще використовувати чорну фарбу – так гарніше, а ще цей колір більш підходить до ретро-стилю. Коли фарба трішки підсохне, малярський скотч варто зняти, щоб потім не тріскалась фарба, яка висохне за кілька годин.

“Тим часом можна готувати патрон. Бажано, щоб він був періоду радянських часів – той більш надійний. До нього під’єднав два дроти довжиною приблизно 40 см. Вивів їх у кришку, патрон “посадив на силіконовий клей по центру кришки із внутрішнього боку. Конструкція майже готова. Для завершеності вигляду залишилося знайти ланцюжок, який не тільки виконає декоративну роль, а й додатково підтримає ліхтар. Красивіше, коли ланцюжок буде з дрібних ланок. Підійде як металевий, так і пластмасовий. Його теж потрібно пофарбувати у чорний колір”, – розказує Сергій Савченко.

Залишається вкрутити лампочку. Спірозмовник радить брати led-лампочку. Вона доволі економна. До того ж не нагріває скло.

За десяток метрів від будинку навіть не скажеш, з чого зроблено такий чудовий ліхтар. Наостанок Сергій Савченко додає, що ідея та підручні матеріали – це вже більше як півсправи.

Віта Коноваленко

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *