Льон – у раціон!

Льон – у раціон
Льон – у раціон!

Лляне насіння – недорогий, але ефективний засіб, який допоможе “скинути” зайві кілограми і нормалізувати роботу травної системи. Крім того, речовини, які він містить, зміцнюють імунітет, благотворно впливають на волосся, нігті та шкіру, виводять токсини. Тож як урізноманітнити свій раціон і зробити страви корисними?

Користь лляного насіння

Лляне насіння містить багато корисних і поживних речовин, зокрема жирні кислоти омега-3, калій, магній, вітамін Е та безліч незамінних амінокислот. При регулярному споживанні знижується рівень холестерину, а розчинна клітковина не допускає утворення артеріальних бляшок, які з часом можуть закупорити судини.

Лікарі радять додавати це насіння до страв хворим на діабет другого типу, адже воно здатне зменшувати рівень цукру у крові. Потрапляючи у шлунок, насіння набухає – і з’являється відчуття ситості. А клітковина поліпшує травлення і допомагає уникнути закрепів.

Лляне насіння радять споживати у разі автоімунних захворювань і запальних процесів – артриту та псоріазу. Речовини, на які багате це насіння, затримують розвиток пухлин, тож його добре вживати у разі раку кишківника чи молочної залози.

Лляна сіль

Цією сіллю можна приправляти практично всі страви. На смак вона зовсім не відрізняється від звичайної, проте надзвичайно корисна.

Склад: середня цибулина, зубчик часнику, 2 ст. л. лляного борошна, 2 ст. л. насіння льону, 2 ст. л. насіння кунжуту, 2 ст. л. морської солі.

Приготування. Цибулину і часник дрібно порізати й обсмажити на сухій сковорідці до золотавого кольору. Насіння льону і кунжуту окремо підсмажити на сухій сковорідці й охолодити. Усе з’єднати і перемішати.

Лляне борошно можна придбати чи ж приготувати самостійно – просто перемолоти насіння льону у кавомолці.

Льон – у раціон

Страви і напої з льоном

1 ст. л. лляного насіння залийте 2 скл. окропу і залишіть настоюватися на 8-10 год. Приймайте по 100 мл двічі на добу.

Щоби поліпшити травлення, за годину-дві до сну випийте 1 скл. кефіру чи натурального йогурту, додавши трохи лляного насіння. А щоби швидко та ефективно очистити кишківник, снідайте вівсяною кашею на воді без солі та цукру, посипавши її насінням льону, або ж приготуйте очисний вівсяний кисіль із цим насінням.

Ціле чи мелене насіння можна додавати до гірчиці, майонезу, овочевих і фруктових соків тощо. А також до каш, картопляного пюре, до готових перших і других страв, до тіста на випічку чи посипати ним булочки. Буде дуже смачно, якщо з’єднати кисломолочний сир, сметану і подрібнену зелень та присмачити насінням льону.

Тож насолоджуйтеся смачними і надзвичайно корисними стравами та будьте здоровими!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *