Льотчик із Черкащини загинув у повітряному бою під Житомиром

Євген Лисенко загинув у повітряному бою під Житомиром. Він керував винищувачем МіГ-29 і в протистоянні з двома російськими літаками устиг збити один із них, але загинув від ворожих систем ППО.

Льотчик із Черкащини Євген Лисенко

За місяць до військового вторгнення, Євгена призначили командиром.

«У свої 28 років Женя вже був льотчиком-інструктором. Йому зовсім мало залишалося польотів до присвоєння кваліфікації льотчика 1-го класу, – згадує свого друга військовий побратим і однокурсник Олексій. – Там був непростий бій і він летів самовіддано».

Майор Євген Лисенко був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації ім. Покришкіна. Це одна з двох бригад, що відмовилися переходити на сторону Росії ще в 2014 році, і перебазувалася на Миколаївщину, а згодом на територію Західної України.

Євген родом із села Ротмистрівка Смілянського району Черкаської області. Закінчив Суворовське військове училище, Харківський національний університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та відразу потрапив на службу в ЗСУ.

«У 12 років вирішив, що буде військовим. А з першого курсу училища визначився, що льотчиком. І від мрії своєї не відступив, – розповідає мама загиблого Світлана Лисенко. – Казала йому: давай ще подамо кудись документи, раптом не пройдеш. А він: нікуди більше. Як не пройду – наступного року знову вступатиму на льотчика».

У Євгена залишилася дружина Катерина та двоє маленьких дітей – Єлизавета і Єгор.

«Потрібно захистити тих дітей, які вже стали сиротами!» – останні слова, які Женя сказав матері.

Поховали Героя 12 березня у рідному селі Ротмистрівка.

Інна Іщук

«Погляд часу» №10-11.16.03.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *