Луїс Хамон: від долі не втечеш

Луїс Хамон – перший у світі хіромант, якому це загадкове ремесло принесло величезну славу. Геніальному провидцю вистачало одного погляду на людську долоню, щоб у точності передбачити долю, у тому числі причину і час смерті. Хамон передбачав і власну безславну кончину, однак так і не зумів чи не захотів обманювати долю.
Насправді його звали Вільям Джон Уорнер. Народився пророк 1 листопада 1866 р. в ірландському селі під Дубліном. Батько Вільяма був англійцем, мати – француженкою, у жилах якої текло чимало циганської крові. Мати першою побачила на долоні хлопчика особливий знак, який обіцяв його власникові незвичайні здібності й насичене яскравими подіями життя. Будучи невиліковно хворою, жінка попросила сина відразу після її смерті поїхати в Лондон, щоб відшукати вчителя, який посвятив би Вільяма в основи хіромантії, астрології та нумерології. Останню волю матері юнак виконав у точності.

Передбачення Марку Твену
й порятунок шаха

Наставником Вільяма Джона став відомий астролог Грег Доусон. Провчившись у нього близько двох років, Уорнер відправився до Індії. Новим учителем юнака був індійський брамін, власник бомбейської книжкової крамниці. Наставник познайомив свого учня з древньою книгою, де розкривалось мистецтво ворожіння по руці. Після декількох років, проведених в Індії, Уорнер вирішив повернутися до Європи. Наставляючи його, брамін сказав, що Вільям буде великим провісником. Єдине, чого він не повинен робити, так це брати великі гроші за своє ремесло, інакше його чудовий дар пропаде…
Вільям змінив ім’я і став Луїсом Хамоном, присвоївши собі заодно графський титул. Популярність йому принесло пророкування, зроблене Артуру Джеймсу Белфору, що той займе пост прем’єр-міністра Англії. Після того як пророцтво збулося, Артур і Луїс стали друзями. А прославився граф Хамон завдяки розкриттю в 1880 р. вбивства багатого лондонського бізнесмена. Хіромант указав на вбивцю по одному лише закривавленому відбитку, який злочинець залишив на дверях. Із цього часу справи молодого віщуна пішли вгору, і на рубежі XIX-XX ст. Луїс Хамон домігся величезної слави.
Хіромант знався з багатьма видатними сучасниками, у тому числі з легендарною Мата Харі і принцем Уельським. У 1893 р. в Америці він зустрівся з Марком Твеном. Луїс пообіцяв письменнику багатство через 10 років. У 1903 р. передбачення збулося.
У 1900 р. шах Персії нагородив віщуна орденом Лева і Сонця. За кілька місяців до цього Хамон врятував йому життя, попередивши про небезпеку, яка загрожувала шахові при його відвідуванні Паризької виставки. Були вжиті додаткові заходи обережності, і життя шаха вдалося врятувати.

Трагедії і смерті

Разом із тим публіку лякала невідворотність, з якої збувалися передбачення Хамона про смерть. Так, побував у відомого провидця лорд Гораціо Кітченер. Луїс передбачив йому блискучу кар’єру, яку той зробить безпосередньо до 1914 р. Зраділий почутим, лорд уже було зібрався йти, але Хамон зупинив його і сказав, щоб той забув про морські подорожі, так як вони принесуть біду. Особливо небезпечними такі вояжі стануть для лорда після того, як йому виповниться 66 років.
Почалася Перша світова війна, і Гораціо Кітченер, як і було передбачено, зайняв високий військовий пост. Його кар’єра стрімко пішла вгору. У 1916 р. лорда запросив на зустріч цар Микола II. Кітченер пам’ятав про застереження Хамона, але знехтував ним і відправився морем. Сталася трагедія – корабель, на якому плив лорд, підірвався на німецькій міні.
Італійський король Умберто I загинув, як і передрікав хіромант, від рук терориста. Граф передбачив і сумну кончину Оскара Уайльда, яка послідує за в’язницею і злиднями, убивство Григорія Распутіна, утрату життя і сім’ї Миколи II в 1918 р.
Луїс Хамон також передбачав багато політичних подій: Другу світову війну, заснування Ізраїлю, Велику депресію 1930-х рр. у США, диктаторський режим в Іспанії, проголошення незалежності Індії і т. д. Цікаво, що в автобіографічній книзі «Сповідь. Мемуари сучасного провидця» пророк писав, що сам себе вважає швидше екстрасенсом, ніж просто хіромантом, а лінії на долонях, подібно гороскопам – це тільки інструмент пізнання істини…

Від долі не втечеш

Знання власної долі обтяжувало Хамона, і в середині 1920-х рр. він прийняв рішення поїхати до США. Нью-йоркські репортери, які зустрічали заокеанського пророка, попросили його продемонструвати свої надзвичайні здібності. Графу запропонували відбитки рук різних людей – і той точно вгадав їхні долі, назвавши деталі, знати які просто не міг.
Влаштувавшись у Голлівуді, Луїс став приймати клієнтів за будь-які гроші. Розцінки популярного в богемному середовищі хіроманта неухильно росли, приносячи чималий прибуток, і Хамону хотілося вірити, що він перехитрив долю. Однак у 1929 р. ідилія закінчилася, коли до провісника прийшов з візитом Генрі Форд. Подивившись на долоні магната, Хамон відчув, що з-під ніг іде земля: усі лінії на руці злилися в одну і «стерли» інші знаки… Геніальний дар, як і було колись передбачено, зник безслідно!
У 1936 р. Луїс Хамон помер у лікарні Червоного Хреста для бідних. Утративши здібність і багатство, він уліз у великі борги. Зі спогадів медсестри, серце великого хіроманта зупинилося о першій годині ночі, і в цей час годинник у палаті замість одного разу пробив тричі…

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber