Луселія Сантуш:
«Я ні на що не проміняю свою свободу»

Луселія Сантуш
Луселія Сантуш: «Я ні на що не проміняю свою свободу»

61-річна акторка стала відомою на весь світ завдяки ролі в серіалі «Рабиня Ізаура», який радянські глядачі вперше побачили 30 років тому.

Навчалася за системою Станіславського

Луселія Сантуш народилася 20 травня 1957 року в передмісті Сан-Паулу. Її батьки не були пов’язані з мистецтвом, але дівчинка змалечку знала, що бути акторкою – її покликання. У 9 років майбутня зірка мильних опер почула по радіо про набір у дитячу п’єсу, але тоді мати не дозволила їй узяти участь у кастингу.

Свою першу театральну роль дівчинка отримала в 14 років, зігравши на одній із професійних сцен Сан-Паулу. Її помітив викладач театральної школи Євгеній Шаманський-Кузнєцов (більше відомий як Еудженіо Кузнет) і запросив юну акторку на свої уроки сценічної майстерності. Саме він відкрив для Луселії систему Станіславського, і цими напрацюваннями вона користується й до цього часу.

«Мені дуже пощастило, що він покликав мене до себе, адже отримані знання сформували мене як акторку. Після закінчення курсу Еудженіо Кузнет навіть запропонував мені поїхати до Росії, щоб продовжити навчання. Я ж була зовсім юною, моя кар’єра тільки починалася і мені хотілося всього й одразу. До того ж для цього потрібно було добре знати російську мову. Тому від поїздки я відмовилася, а замість цього почала грати в театрі», – згадує Луселія Сантуш.

«Рабиню Ізауру» знали в усьому світі

У 17 років майбутня зірка переїхала в Ріо, де певний час грала в театрі. А вже через рік її запросили зіграти головну роль у серіалі «Рабиня Ізаура». «Це була моя перша проба і перша роль у кіно. Спочатку режисер вирішив, що я занадто маленька для цієї ролі, тоді я сказала: «Якщо таким чином ви хочете образити мене, то я просто піду». Але я все ж отримала роль Ізаури», – поділилась зірка.

Луселія Сантуш
«Рабиня Ізаура» стала першою теленовелою, показаною на телебаченні в СРСР

Автори серіалу й сама акторка не могли навіть припустити, що він буде настільки успішним. Його транслювали на телеекранах по всьому світу. У СРСР «Рабиня Ізаура» стала першою теленовелою, показаною на телебаченні. Таку кількість схвальних відгуків сама акторка пояснює так: «Мені здається, у цього серіалу багато позитивних якостей, але найголовніше, що дозволило достукатися до багатьох людей – це увага до взаємин гнобителя і пригнобленого. Адже в будь-якому суспільстві є люди, які страждають, тому що зазнають утисків і не можуть виявити себе, і ті, хто утискає права інших. У цьому й полягає драма Ізаури – вона рабиня. Єдине право, яке в неї є, – це право на страждання. Тому багато людей ототожнюють себе з нею. Через це «Рабиня Ізаура» мала успіх у всьому світі – від Китаю до Куби».

Автори серіалу і сама акторка не могли навіть припустити, що він буде настільки успішним. Його транслювали на телеекранах по всьому світу.

Після зйомок у серіалі на Луселію Сантуш посипалися найрізноманітніші пропозиції. Крім того, наприкінці 1970-х бразильська акторка часто знімалася оголеною у фільмах та неодноразово прикрашала собою сторінки чоловічого журналу Playboy. У період із 1976 по 1982 роки вона знялася в дев’яти стрічках. Незважаючи на те, що зйомки у кінофільмах не принесли їй такої популярності, як роль у серіалі, це дозволяло зірці відточувати свою майстерність.

У кар’єрі акторки був період, коли вона перебувала у творчій кризі через зіркову хворобу. «Після успіху «Рабині Ізаури» я стала дуже вимогливою до ролей, більшість відкидала, мені було важко догодити. А потім пропозиції взагалі перестали надходити, тому, відпрацювавши в одній телекомпанії 12 років, я пішла», – згадує Сантуш.

Після перерви зірка знову отримала роботу на великому екрані. Із 1985 по 2000 роки вона брала участь у зйомках кількох фільмів, водночас працюючи над документальними стрічками про Китай: «Точка змін: Китай сьогодні» та «Східний Тимор: насильство, яке ніхто не побачив».

За всю свою кар’єру Луселія Сантуш знялася в кількох десятках серіалів та фільмів, велика частина яких була дуже тепло прийнята глядачем, і встигла попрацювати режисером, продюсером і сценаристом.

Головним чоловіком у її житті є син

У житті Луселія зовсім не схожа на свою героїню – сором’язливу Ізауру, вона яскрава, енергійна та розкута. Акторка давно сповідує буддизм та захоплюється йогою. Це допомагає їй виглядати молодою, здоровою і підтягнутою. А ще вона ретельно стежить за своїм харчуванням і навіть розробила власну дієту.

Луселія Сантуш
Луселія Сантуш з сином Педро

Зірка мильних опер двічі виходила заміж, але й двічі розлучалась. Першим чоловіком Луселії був відомий бразильський музикант Джон Нешлінг. У пари народився син Педро, але в 1986 році вони розлучилися. З другим чоловіком – інженером з акустики Даві Аккерманом, акторка познайомилися в 1998 році в театрі Сан-Паулу. Через рік вони побралися, але шлюб невдовзі розпався. За словами акторки, у цьому немає чиєїсь провини, вона просто цінує свою свободу понад усе. «Звичайно, у мене були бойфренди, але нічого серйозного. Я завжди була закритою людиною, а чим старшою стаю, тим складніше мені впускати когось у своє життя. Я ні на що не проміняю свою свободу. Головним чоловіком у моєму житті був і залишається мій син Педро. Як би я не любила чоловіків, спільне життя вимагає терпіння, якого в мене немає, і обмеження свободи, на яке я теж не погоджуюсь», –пояснює вона.

Нещодавно акторка вперше завітала до України та вирушила в тур українськими містами. Разом із мандрівником і телеведучим Дмитром Комаровим вона відвідала Харків, Дніпро, Київ, Ужгород, Чернівці, Одесу. Раніше Луселія жодного разу не була в Східній Європі, хоча відвідала багато країн світу, тому, за словами самої зірки, від пропозиції Дмитра не змогла відмовитись.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *