Любіть своїх дітей

Любіть своїх дітей
Любіть своїх дітей

«Погляд часу» №12-2019

Діти – це найдорожче, що може бути у нашому житті, це найкращий дарунок. Шкода, що багато матерів, батьків не розуміють свого щастя.

Я півтора року працюю у садку вихователем, ось такий молодий спеціаліст. Мене розподілили в ясельну групу. Відверто кажучи, було важко на початках, адже це мої перші вихованці. Проте вони підростали і ми поступово знаходили спільну мову.

Працюючи з дітьми, з їхніми батьками, зрозуміла, наскільки діти відображають у своїй поведінці поведінку батьків. Дуже часто дітей називають «губками», бо вони вбирають у себе всю інформацію, яка їх оточує. А постачальниками інформації для них, як правило, і є їхні батьки.

Найгірше те, що батьки цього ніяк не можуть зрозуміти. Дуже часто, ідучи по вулиці, можна побачити, як тато чи мама конфліктують зі своєю дитиною, кричать, шарпають її.

Пригадую, як одного разу стала свідком ситуації, коли мама за непослух накинулася на дитину з нецензурною лайкою, ще й стусанів надавала, після чого відійшла вбік і залишила дитину у сльозах.

Як дати зрозуміти дитині, що ми її любимо? Тут дуже важливий контакт очей. На жаль, багато батьків дивляться прямо в очі своїм дітям, коли їх лають, а з любов’ю і схваленням – набагато рідше. Але ж дитина особливо уважно слухає маму чи тата саме тоді, коли вони дивляться їй в очі. Тому люблячий погляд – один із головних джерел позитивного емоційного сприйняття для дітей. Причому те, як ми проявляємо свою любов до дитини, не повинно залежати від нашого схвалення чи несхвалення її поведінки.

Дуже важливий при передачі дитині позитивних емоцій фізичний контакт. Здавалося б, що може бути простішим ніж ласкавий дотик. Але на практиці виявляється, що більшість батьків доторкаються до своїх дітей тільки з необхідності, наприклад, допомагаючи їм одягтися, поїсти і т. д. І дуже рідко користуються можливістю просто так, без жодного приводу ласкаво доторкнутися до своєї дитини. При цьому зовсім не обов’язково обіймати, цілувати тощо. Досить просто доторкнутися до руки, обійняти за плечі, погладити по спині.

Важливо також знати, що з віком потреба дитини у ласкавому фізичному контакті зовсім не зменшується, як багато хто думає. Просто цей контакт набирає інших форм. І це однаково важливо як для дівчаток, так і для хлопчиків.

Треба періодично приділяти дитині увагу. Пильна увага – коли мама чи тато повністю зосереджуються на дитині, не відволікаючись на інші справи. Це дозволяє дитині відчути, що в очах батьків вона – найважливіша людина у світі. Це важко, вимагає часу, але вкрай важливо для її правильного розвитку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *