Ма-ро-де-ри!

 Доступні ліки

Зважаючи на дуже низький рівень медичної культури нашого народу, відомий дитячий лікар Комаровський на різних телеканалах веде свою школу, аби якнайкраще зберегти здоров’я наших онуків та дітей і допомогти подолати серйозні недуги. Нещодавно на каналі К-2 у нього була передача про кишково-шлункові захворювання. Вони для нас не дивина, принаймні раз на тиждень чуємо, як потруїли дітей зіпсованими продуктами у дитсадках, школах, дитячих таборах, а дорослих – на весіллях, корпоративах. На щастя, смертельні випадки з дітьми геть поодинокі, та й то з вини батьків, які вчасно не звернулися до лікарів.

Та все ж ситуація у нас ледь не в усіх галузях найгірша в Європі (до речі, наші корупціонери в Європі найкорумпованіші та найзахланніші, хоч тут ми лідери). Але жителі доброї сотні країн світу не можуть навіть мріяти про таку медицину, як у нас. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, дуже багато дітей помирає від хвороб кишківника. Причому, не лише через дегідратацію (втрату органами води), але й через втрату глюкози, солей та мінералів. Аби боротися з цією бідою, ВООЗ розробила рецепт дуже простого глюкозно-сольового набору, який треба розчиняти у кип’яченій воді та поїти хвору дитину. Його вартість, залежно від країни-виробника, ВООЗ оцінила у 7-10 центів. Але в Україні, сказав Комаровський, такі ліки примудряються продавати за суму, адекватну 3-4 доларам. І не треба все, як то кажуть, списувати на масовий попит і ринкові ціни, бо більшість українських батьків про такі потрібні дітям сольово-мінеральні набори й не чула. Та й до чого тут ринкова економіка? У США, еталоні вільного ринку, такий набір коштує 20 центів, бо там держава давно вивела дитину, її охорону здоров’я та освіту за межі ринкової економіки. Але не поспішаймо нарікати на аптекарів та фармацевтичну мафію, бо мінімум 2 долари з цього сольового пакетика йде в бездонні кишені найвищих чиновників Міністерства охорони здоров’я та силових і контрольних органів. Та й імпортери наші теж дуже жадібні. Одне слово, ма-ро-де-ри!

Але лікар Комаровський порадив батькам не падати у відчай, бо рецепт цього набору дуже простий. У літрі кип’яченої води розчинити 1 ч. л. кухонної солі, 2 ст. л. цукру й 1 ст. л. соди харчової. Поїти щодня дитину цим розчином, радіти одужанню вашого сонечка й голосно реготати, спостерігаючи за тим, як наші мафіозо від фармацевтики кусають лікті з люті.

Ярослав Борсук

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *