Маленький помічник, як виховати трудолюбиву дитину

Маленький помічник або «Помогайка».
Залучайте малюка до будь-якої посильної для нього роботи щодня. Збираючись до магазину, прихопіть пакетик і для дитини. Допоможе нести покупки. Попросіть піднести сумку, помити чашку, іграшку. Намочіть ганчірку, нехай витирає пил із доступних місць. Разом пропилососьте килим. Подякуйте маленькому помічнику, й у жодному разі не підправляйте роботу дитини у її присутності. Інакше вона подумає, що мамі не сподобалося, розчарується і в майбутньому не стане допомагати.
Невеликий обов’язок.
Придумайте для дитини маленьке, але постійне завдання. Наприклад, міняти воду папузі, годувати хом’ячка чи стежити, щоб не було пилу у певних місцях. Залежно від віку вона може розвішувати невеликі речі після прання, розкладати продукти, які прибули з магазину чи вимиті ложки і каструлі на місця. Обов’язок виховує у дітях відповідальність і дає відчути себе потрібним і корисним.
Ритуал.
Відмінний спосіб підтримувати порядок у кімнаті – це ввести звичай. Наприклад, перед тим, як відправитися на прогулянку, обід або лягти спати – малюкові потрібно прибратися у кімнаті. Спершу ритуал підтримують батьки і дитина. Згодом допомога дорослого зменшується, а церемонія прибирання цілком передається молодшому члену сім’ї. Він звикає і через якийсь час самостійно наводить порядок, варто лише йому нагадати, що скоро на прогулянку, або обід уже готовий.