Малинове дерево

Малинове дерево

Нещодавно на українському ринку з’явилося малинове дерево. Що це таке і як вирощувати цю диво-рослину?
Насправді малинове дерево (або штамбова малина) – це високорослий кущ із здерев’янілими пагонами. Малинове дерево може сягати 2 м заввишки і має дуже міцні гілки, завдяки чому легко утримує вагу дозрілих ягід.

Правила садіння

Висаджувати кущі штамбової малини у відкритий ґрунт радять навесні й восени. Для цього готують ями розміром 30 x 30 x 30 або 50 x 50 x 50 см, які заповнюють свіжим ґрунтовим субстратом. Ділянка для малини має бути світлою і захищеною від вітру. Коріння малини чутливе до зайвої вологи, тож якщо у вас немає можливості підібрати суху ділянку, потрібно прокласти дренаж: накидати в яму невеличкого каміння, битої цегли тощо. Якщо плануєте висаджувати кілька рослин в один ряд, то між сусідніми кущами має залишитися проміжок не менше як 0,5 м.

Малинове дерево

Саджанці малинового дерева висаджують у відкритий ґрунт таким чином, щоб коренева шийка була заглиблена на 2-3 см. Коріння потрібно ретельно розправити у посадковій ямі, після чого, підтримуючи саджанець вертикально, засипати коріння землею. Потім рослину необхідно полити.

Важливо, щоб малина не потрапила на ділянку, де до цього росли огірки, всі види капусти, томати і картопля. Також потрібно садити малину подалі від грядок із цими овочами.

Простий догляд

Зазвичай малинове дерево не потребує опори: рослину підв’язують на короткий час тільки у період садіння у відкритий ґрунт. Але в разі великих урожаїв потрібно встановити поруч зі стовбурами міцні кілочки і підв’язати рослини.

Малинове дерево

Загалом догляд за штамбовою малиною такий самий, як і за класичними малиновими сортами. Рослині потрібно забезпечити регулярний полив, особливо під час літньої спеки. Щоб зменшити випаровування ґрунтової вологи, варто мульчувати пристовбурне коло сіном, тирсою чи торфом. У період цвітіння вносять фосфорні добрива, під час зав’язування ягід – калійні. Восени треба розкидати гній під малиновими кущами. Зазвичай взимку рослина не потребує укриття, але в разі сильних заморозків потрібно забезпечити кущам легке укриття.

Подвійне обрізання малинового дерева

А) На початку червня прищеплюють верхівки молодих пагонів на 10-15 см;
Б) навесні наступного року обрізають верхівки бічних пагонів на 10-15 см;
В) прокидаються сплячі бруньки на бічних пагонах;
Г) розвиваються плоди зі сплячих бруньок на бічних пагонах.

Малинове дерево

«Погляд часу» №21-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

1 коментар до “Малинове дерево

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *