“Мама – тільки моя!”

У мене настала криза у відносинах зі старшим сином (2,7), загострилася ревнощі, почалася агресія до молодшого (ще немовляті). Стискає кулаки, постійно відбирає все, дивиться на реакцію і т.п. Ніякі розмови не допомагають. Почав проявляти агресію до мене. Як правильно реагувати не знаю.

Марина, мама двох хлопчиків.

Дитячі ревнощі

Прояв агресії старшого по відношенню до вас, – це нормальна реакція. Адже його невдоволення і образи через появу іншого центру вашої уваги – це претензія саме до вас, найближчої людині. Іноді діти не можуть висловити свої почуття до мами, і саме тому дістається молодшим братам і сестрам.

Визнайте ці почуття. Говоріть йому про це, описуйте, що саме він зараз відчуває – злість, роздратування, гнів, образу, смуток. Адже він новачок в цьому житті, у нього поки немає конкретних слів для станів, з якими йому складно справлятися.

Дозволяйте йому ці почуття проживати. Як це робити? Розповідайте синові історії про те, як ви або ваші знайомі (дорослі або діти, яких він знає) переживали подібне. Не як у Слави/Петі народився братик і всі вони один одного любили, а саме про те, що мама стала приділяти йому менше уваги, він почав турбуватися і на неї злитися і т.д.

Не дозволяйте реалізовувати почуття в асоціальних діях (битися і т.д.). Тобто наша батьківська задача – вчити діяти так, щоб це було соціально прийнятно. Відокремлювати почуття і дії. Відчувати можеш, я тебе розумію, щиро співчуваю, але давай придумаємо, що можна з цим зробити. Виходом може бути побігати, покричати, поспівати пісні, танцювати, тискати один одного.

Знаходьте час, який ви будете приділяти тільки старшому. Нехай 30 хвилин в день, але це святе. Регулярне дотримання такого часу, коли «мама буде тільки зі мною, тільки моєю», дасть йому впевненість у вашій любові і опору.

«Уют» №16-15.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *