Мамині пісні: чому важливо співати дитині колискові?

Мамині пісні, які наспівуються малюкові перед сном, – це не така вже й дрібниця. Вони мають величезний вплив на розвиток дитини. Психологи стверджують, що діти, яким у дитинстві співали колискові пісні, успішніші в житті і рідше страждають на душевні розлади. Цьому є кілька пояснень.

Мамині пісні

Один із найважливіших бонусів маминої колискової – це встановлення особливих емоційних стосунків між мамою та малюком.

Заколисуючи малюка, мама залишає далеко від його колиски всі тривоги та хвилювання, що накопилися за день. Вона повністю звернена до свого малюка – тут і зараз – вона передає йому своє тепло та ніжність. Малюк сприймає мамині інтонації, тембр її голосу, такий рідний та любимий, – і це наповнює малюка почуттям тепла та захищеності, що так важливо для спокійного здорового сну.

Плюс до всього, колискова стає тим самим ритуалом та традицією, яка полегшить життя і дитині, і мамі. Почувши знайому мелодію, малюк точно знатиме: час сну настав.

Співайте дитині з перших днів її життя. Навіть якщо у вас немає музичного слуху чи голосу. Тому що мамина колискова співається серцем, а це для дітей найважливіше.

Малюку важливо бачити добре обличчя, чути плавне розмірене мовлення, ніжні інтонації, дихання.

Існує секрет батьків зі стажем: якщо ви не знаєте тексту колискової, не примушуйте себе, заучуючи пісні. Просто співайте дитині ваші улюблені пісні у спокійному ритмі.

До речі

Німецькі медики, які вивчали колискові пісні, стверджують, що якщо перед хірургічною операцією пацієнтові дати прослухати колискову, то необхідна доза анестезії знизиться вдвічі.

 «УЮТ» №51-16.12.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *