Марк Цукерберг: історія успіху наймолодшого мультимільйонера світу

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг: історія успіху наймолодшого мультимільйонера світу

«Задавака» № 4-2019

4 лютого соціальна мережа Facebook відсвяткувала своє 14-річчя. Своєму створенню компанія та власне соцмережа завдячує Марку Цукербергу, який попри всі негаразди зумів довести своє дітище до неймовірної популярності.

Народився Марк Еліот Цукерберг 14 травня 1984 року в місті Вайт-Пленс (штат Нью-Йорк) у сім’ї лікарів. Мати Марка – Карен працювала психіатром, а батько – Едвард був стоматологом. У сім’ї Цукербергів окрім Марка було ще троє доньок: Ренді, Аріель та Донна.

Зацікавленість у комп’ютерному програмуванні прокинулася у хлопчика в 10 років, коли батько подарував йому перший комп’ютер, на якому продемонстрував синові елементарні і базові елементи мови програмування Atari BASIC.

Майбутній хакер захопився програмуванням і в старших класах створив перші примітивні комп’ютерні ігри. Ідеї для графічних програм Марку Цукербергу допомагали створювати шкільні друзі, які вміли малювати.

У 1996 році 12-річний Марк Цукерберг створив перший повноцінний програмний продукт під назвою ZuckNet, який давав змогу спілкуватися по локальній мережі членам сім’ї.

Після закінчення початкової школи Цукерберг вирішив розвинути у собі талант програміста та почав навчання у престижній школі-пансіоні Phillips Exeter Academy. Там викладачі робили акцент на вивченні програмування та давньогрецької мови.

Для дипломної роботи Цукерберг створив програму розпізнавання музичних смаків користувачів Інтернету – Synapse, яку пізніше в юного хакера захотіла викупити компанія Microsoft за 2 млн доларів. Керівництво гігантської IT-компанії запропонувало Марку стати її співробітником до закінчення школи, але хлопець відмовився і від винагороди, і від співробітництва, заявивши, що «натхнення не продається».

У 2002 році Марк Цукерберг вступив до Гарварду на факультет психології. На рішення хлопця вплинула мама.

Одночасно з психологією він удосконалювався у програмуванні. Ще на 2-му курсі вузу він створив програму для студентів CourseMatch, завдяки якій учні ділилися досвідом один з одним.

Марк Цукерберг запропонував деканам та викладачам університету створити базу фото студентів в Інтернеті, але його пропозицію не схвалили. Після цього Марк зламав університетську базу даних і почав розміщувати парні  фотографії студентів на спеціально створеному ним сайті, де пропонував проголосувати за одну з двох фотографій, яка була привабливішою.

Протягом кількох годин на сайт завітало 5 сотень відвідувачів. Через скандал, що стався у Гарварді з цього приводу, ресурс вирішили закрити. Багато студентів просили керівництво університету відновити роботу ресурсу і після активного тиску студентів рішення про закриття сайту було скасоване.

Марк став знову успішно розвивати відроджений студентський сайт, який згодом перетворився на глобальну соціальну мережу Facebook.

За лічені дні проект Facebook переріс межі гарвардського кампусу, до нього приєдналися університети Ліги Плюща у Бостоні, Нью-Йорку, Массачусетсі та Канаді. Незабаром приєдналися Стенфорд і Колумбійський університет.

Ідеєю соціальної мережі було розміщення користувачами на своїх сторінках фотографій та інформації – від наукових інтересів до гастрономічних уподобань, за рахунок чого у найкоротші терміни у мережі з’явилися групи за інтересами, які розширювалися щодня.

Незабаром творець Facebook Марк Цукерберг зрозумів, що для розвитку проекту потрібні чималі інвестиції. Тому він, взявши приклад із Білла Гейтса, покинув Гарвард, а всі відкладені батьками гроші на навчання (85 тис. доларів) вклав у своє дітище. Навчання він завершив лише в 2017 році.

Влітку 2004 року програміст переїхав до Пало-Альто і зареєстрував свій проект як юридична особа, ставши генеральним директором компанії Facebook.

Пізніше Марку Цукербергу вдалося залучити до проекту заможних інвесторів. Вклав у справу півмільйона доларів і творець першої ділової соцмережі Linkedin Рід Хоффман.

Зірковий час Марка Цукерберга настав у 2007 році, коли Microsoft оцінила його проект у 15 млрд доларів, придбавши 1,6 % акцій компанії за 240 млн доларів.

У 2008 році програміст відкрив міжнародну штаб-квартиру компанії у Дубліні, а в 2009 році публічно заявив про перший прибуток.

У 2015 році Марк Цукерберг став наймолодшим доларовим мільярдером з офіційною зарплатою в 1 долар. Програміст завоював титули найвпливовішої людини на планеті і надуспішного бізнесмена до 40 років.

У червні 2017 року Марк Цукерберг заявив про новий рекорд: число акаунтів на Facebook досягло 2 млрд.

Статки 34-річного Марка Цукерберга на початок 2019 року – 62,5 млрд доларів. Це дає змогу програмісту розташуватися на 5 сходинці рейтингу найбагатших людей світу.

Значних збитків Цукербергу завдав скандал із Cambridge Analytica. У результаті постійних розслідувань та викликів до суду, засновник соцмережі Facebook втратив 17 млрд доларів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *