Масажуєте руки – стимулюєте мозок

«Погляд часу» №20-2019
Навряд чи знайдеться людина, котра ніколи не переживала. Стреси були відомі й нашим далеким предкам. Інакше чому б у давнину шукали засоби, за допомогою яких людина сама собі допомагала заспокоїтися?
Один із таких способів, що прийшов до нас з індійських, китайських і корейських лікувально-оздоровчих систем, – вплив на рефлекторні зони кистей рук.
Німецький філософ Кант казав, що «рука є головним мозком, що вийшов назовні», «зброєю духу». Дослідження фізіологів підтвердили тісний зв’язок великих півкуль мозку з нервовими закінченнями, розташованими у кистях рук. Пригадайте: натрудивши руки, ви відчуваєте і загальну втому, гальмування центральної нервової системи.
Є й психотерапевтичний розслаблюючий прийом, відповідно до якого треба подумки зосередитися на кистях і на кожному видиху викликати відчуття тепла у них. Ця вправа заспокоює, дозволяє зняти напругу. А масажуючи пальці рук, ви ще й нормалізуєте функціональний стан внутрішніх органів. Адже східні вчення доводять рефлекторний зв’язок кожного пальця руки з певним органом.
Наприклад, японський учений Н. Тохукіро вважає, що масаж великого пальця руки підвищує функціональну активність головного мозку, масаж другого пальця позитивно впливає на стан шлунка, третього – на кишківник, четвертого – на печінку, п’ятого пальця – на серце. Крім того, східні цілителі стверджують, що активний масаж мізинця знімає нервову перевтому.
Багато тисяч клітин і нервових закінчень на пальцях і долонях сприймають і пізнають оточуючий світ, передаючи головному мозку найважливішу інформацію. По суті, людина має у розпорядженні надскладний за будовою інструмент, можливості якого безмежні. У злагодженій взаємодії з мозком цей інструмент пізнає світ і надає йому нових обрисів.
Масажуючи руку, ми стимулюємо роботу мозку. Давайте ним і займемося. Масаж кистей займає не більше 5-10 хв. Можна робити його 3-4 рази на день, сидячи за робочим столом або перед телевізором.
Перший спосіб. Візьміть волоський горіх і, поклавши його між долонями, робіть кругові рухи. Стискайте горіх спочатку з невеликим зусиллям, потім поступово збільшуйте його. Час – 1-3 хв.
Можна проводити масаж і двома горіхами. Візьміть у долоню два однакових за розміром горіхи. Потім повільно робіть кругові рухи, перекочуючи один горіх через інший або обертаючи їх по площині долоні один за одним (у правій долоні – за годинниковою стрілкою, у лівій – проти). Час – 3-5 хв.
Другий спосіб. Якщо нема горіха, візьміть шестигранний олівець. Затиснувши його між долонями, розтирайте їх, перекочуючи олівець, поступово збільшуючи зусилля до появи відчуття приємного тепла. Час – 1-2 хв. Після цього кистю правої руки розтирайте олівцем тильну поверхню лівої кисті до появи відчуття тепла. Час – 1-2 хв. Потім виконайте ту ж вправу лівою рукою.
Можна, взявши олівець правою рукою, розтирати ним внутрішні сторони кожного пальця лівої руки. Те ж повторити іншою рукою. Час – 2-3 хв.
Закінчивши масаж кистей, розітріть правою рукою кожен палець (починаючи з великого) лівої руки (а потім навпаки) рухами спочатку вздовж пальця, потім – у поперек. Час – 2-3 хв. на кожну руку.
До такого масажу варто обов’язково вдатися, якщо вас щось схвилювало. І ви переконаєтеся у дієвості рекомендацій східних цілителів.