Майонез для блиску рослин

Більшість квітникарів-початківців роблять одну й ту ж саму помилку – приділяють рослинам занадто мало уваги. Іноді мова йде лише про полив раз на тиждень. Але ж за ними потрібен ретельний догляд. І тут на допомогу можуть прийти найнесподіваніші речі. Наприклад, майонез. Тільки не потрібно відразу бігти до холодильника, щоб підживлювати ним ґрунт. Це зовсім не те, у чому він може стати у нагоді. Адже майонезом потрібно… натерти листя.

Майонез для блиску рослин

Багато хто думає, що купання кімнатних квітів – незручна і непотрібна річ. Звичайно, нам усім хотілося б, щоб рослини росли самі по собі, не приносили ніяких турбот, а лише радували своєю красою. Але є один нюанс: їм потрібні наші любов і турбота.

Прибирати пил із листя, навіть найменшого, необхідно. Пил не лише псує рослині зовнішній вигляд, але і ускладнює їй дихання. Звичайна мильна вода у цьому не найкращий помічник. Тут нам і допоможе майонез. Речовини, що входять до складу соусу, допомагають розщепити бруд, який не зійшов під час чищення з водою.

Крім того, він допоможе надовго залишитися листю кімнатних квітів чистим і неймовірно блискучим. Так, блиск – це ще одна особливість розчину з майонезу.

Спочатку приготуємо необхідний розчин: змішайте майонез з теплою водою у співвідношенні 1 : 3. Потім беремо суху чисту ганчірку або губку і починаємо протирати листя.

Пам’ятайте, що прибирати пил потрібно і зі зворотного боку листя.

Звичайно, попри усі переваги презентованого методу, підійде він не усім рослинам. Деякі кімнатні квіти мають занадто маленьке листя, а протирати його по кілька годин поспіль не витримає жодна господиня і жодна спина.

Також, деякі листочки можуть бути занадто крихкими і легко рватися від дотиків, тому така процедура буде для них просто згубною. Подібний догляд можуть дозволити собі широколисті рослини: фікус, калатея, алоказія, маранта, ехмея, аспідістра, сансевієрія, філодендрон та інші.

Листя має властивість тьмяніти, якщо його не протирати. Бруд, пил і кіптява, що осідають, закупорюють продихи та перешкоджають фотосинтезу. Рослина не може отримати вуглець, і листочки швидко тьмяніють.

Для того, щоб кімнатні квіти радували вас новим листям і паростками, багато зусиль докладати не потрібно. Іноді, щоб надати квітам лиск, часто достатньо зазирнути у холодильник!

«Уют» №1-01.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *