Медобстеження безкоштовно

Медобстеження безкоштовно
Медобстеження безкоштовно

Безліч громадян не знають про те, що у них є право на щорічний безкоштовний огляд. Це зафіксовано в одному з пунктів в «Обов’язках пацієнта», які є на сайті МОЗ.

Потрібно звернутися до сімейного лікаря чи терапевта, з яким ви укладали договір. У нього попросити виписати направлення на профілактичний огляд. У МОЗ зазначають, що всі послуги та аналізи, у рамках цього огляду, повинні бути безкоштовними.

Цукровий діабет. Перевіряти кров на цукор варто щорічно. Лікарі радять особливо приділити увагу цьому аналізу людям старше 45 років і тим, хто підпадає за параметрами у групу ризику: спадкові чинники, малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, наявність зайвої ваги і шкідливих звичок.

Туберкульоз. Тут усього лише пропонують попередньо заповнити анкету у сімейного лікаря. Робити це треба всім хоча б раз на рік.

Рак молочної залози. Профілактичне обстеження у мамолога потрібно робити раз на два роки всім українцям. Якщо ви підпадаєте під групу ризику, то варто задуматися про щорічне регулярному обстеження.

Серцево-судинні захворювання. Обстеження на гіпертонічну хворобу й інші серцево-судинні захворювання варто проходити раз на 1-2 роки. Частота обстежень залежить від чинників ризику.

Колоректальний рак. Це обстеження потрібно проходити раз на 1-2 роки залежно від факторів ризику. Звертаєтеся до свого сімейного терапевта і він вам випише направлення до фахівця для огляду.

Рак простати. Ця хвороба часто «відвідує» чоловіків старше 50 років. Для того, щоб виявити її на ранній стадії і обійтися лише легким лікуванням, лікарі радять щорічно робити аналізи і проходити огляд в уролога.

Які аналізи роблять безкоштовно у рамках профілактичного огляду: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимір ваги, зросту, талії; швидкий тест на вагітність; швидкий тест на тропонін; швидкі тести на ВІЛ та вірусні гепатити.

У МОЗ зазначають, що всі зазначені послуги повністю оплачує держава у рамках нової програми. Тому якщо з вас у державній поліклініці намагаються «здерти» гроші, то можете сміливо телефонувати до контактного центру Національної служби здоров’я і залишити там скаргу – тел.: 1677.

«Погляд часу» №14-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *