Мерзнуть ноги

Мерзнуть ноги
Мерзнуть ноги

Якщо відчуття «холодних ніг» не зникає навіть за кімнатної температури, то це свідчить про порушення кровопостачання, капілярну недостатність, спричинену розладами серцевої діяльності чи варикозною хворобою – деформацією, закупорюванням, руйнуванням вен на ногах. Останнє захворювання проявляється синюшною сіточкою, зірочками з судин, що проступають крізь шкіру. Крім того, під час ходьби може виникати біль у ділянці литок і гомілок, що зникає у стані спокою.

Ноги можуть мерзнути і через порушення функції щитовидної залози, що найчастіше супроводжується ще й ламкістю нігтів, надмірною жирністю шкіри та волосся, нерідко – аритмією. Кровообіг у кінцівках також погіршують цукровий діабет, судинна дистонія, гіпотонія (знижений кров’яний тиск), хвороба Рейно, недокрів’я, підвищена емоційність, неврастенія, синдром хронічної втоми.

Для локального зігрівання ніг застосовують теплові процедури (ванночки, грілки, компреси), масаж, спеціальну гімнастику тощо. Однак перед цим, аби самолікуванням без знання причин не зробити собі ще гірше, пройдіть медичне обстеження у лікарів-фахівців: ендокринолога, кардіолога, судинного хірурга (ангіолога-флеболога, артеріолога), невропатолога.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *