Міфи про зайву вагу

Міфи про зайву вагу 

Зайва вага для більшоості людей здається справжньою катастрофою. Але зайві кілограми не завжди означають погані кілограми.

Міф № 1: високий індекс маси тіла означає необхідність знизити вагу

ІМТ (індекс маси тіла) часто визначає, у якому стані перебуває тіло. Показник розраховується на підставі зросту і ваги. Але ІМТ не бере до уваги фізичну, кісткову структуру, не розрізняє вагу м’язів жиру. Тому в бодібілдера показник ІМТ буде близький до того, хто страждає від ожиріння, бо м’язи важать багато.

Дієтологи з презирством ставляться до ІМТ. Важливо як тіло виглядає, скільки є м’язів, не вага або індекс маси тіла.

Міф № 2: втрачати вагу завжди добре

Втрата ваги завжди сприймається як благо. Але від неправильних дієт страждають травна система, серце і судини, виснажливі тренування призводять до травм м’язів. Голодування здатне викликати анорексію і супутні наслідки.

Фахівці запевняють: позбавлятися зайвої ваги необхідно грамотно. Головне – правильне харчування і якісні фізичні навантаження у поєднанні з прогулянками, здоровим сном і відсутністю стресів. У тиждень нормально скидати 0,5-1 кг. Подібні методи вбережуть від погіршення стану здоров’я і швидкого набору ваги, коли дієта закінчиться.

Міф № 3: стрункий – значить здоровий

Це не завжди так. Худі й підтягнуті люди мають вигляд для пухленьких щасливих та здорових. Але люди без зайвої ваги теж стикаються з хворобами. Не треба думати, що схуднення допоможе врятуватися від усіх проблем, тим більше якщо ви домагаєтеся мети жорсткими методами, типу дієт або щоденних тренувань по кілька годин. На схильність до захворювань часто впливає спадковість.

Міф № 4: жир завжди погано

Жир неоднаковий. У двох людей із зайвою вагою і жиром різні показники. Наприклад, жир навколо живота піддає людину ризику захворювань більше, ніж жир на стегнах або сідницях. Часто жир на животі пов’язаний з еректильною дисфункцією, хворобою Альцгеймера, діабетом.

При цьому у повних з одними і тими ж пропорціями може зібратися жир навколо печінки, в інших – ні. Перші входять у групу ризику. Але треба розуміти – зайва вага все одно шкідлива для всіх, незалежно від того, де вона локалізується.

Зараз активно пропагують бодіпозитив, проголошуючи, що бути товстим і здоровим реально. Проте у більшості схильних до повноти людей залишається висока ймовірність захворіти небезпечним недугом.

Здоров’я безпосередньо залежить від стану тіла, фігури. Набагато правильніше мати міцні м’язи, зокрема зміцнювати серце – головний мотор організму, щоб не стикатися з проблемами і жити довго і щасливо.

«УЮТ» №10-05.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *