Міома – від образи, кіста – від ревнощів,
або хвороби від нервів

 хвороби від нервів
Міома – від образи, кіста – від ревнощів,
або хвороби від нервів

Причиною багатьох гінекологічних проблем можуть бути сильні переживання.

Мастопатія. Часто з’являється в жінок, що опікуються своїми дорослими дітьми. Що робити? Перестати грати роль «матері-годувальниці мами». Відніміть нарешті від грудей своїх дорослих дітей і займіться собою. Здоров’я молочних залоз безпосередньо залежить від вашого особистого рівня щастя. Тому поставте на перше місце свої бажання. Нічого не відкладайте на завтра. Найголовніший день у вашому житті – сьогодні.

Ендометріоз. Ця недуга розвивається у жінок, які не вміють радіти, схильних до панікерства. Відчуття безвиході життя і, як наслідок, байдужість до себе і свого здоров’я провокують ендометріоз. Що робити? Живіть із відчуттям, що всі страждання залишилися позаду. Кожен день починайте з думок про щастя, яке у вас вже є зараз.

Міома матки. Цим закінчуються тривалі образи на своїх близьких, схильність до поганого настрою і депресії. Такий стан психічно пригнічує обмін речовин і призводить до змін гормонального фону. Що робити? Пробачити всіх, хто вас образив. Перестати шукати в людях недоліки. Пошукайте в них гідність. Чесно скажіть собі: «Мені ніхто не обіцяв раю на землі». Не пред’являйте претензій до близьких і чужих людей. Від депресії рятує будь-яке заняття, яке приносить задоволення, навіть приготування домашнього пудингу.

Кіста яєчника. З’являється від надмірних страхів. Найпоширеніший з них – «мене не люблять». Ревнощі, боязнь самотності, прагнення постійно з’ясовувати стосунки з людьми – теж причина появи цієї недуги. Що робити? Усвідомити, що більшість страхів з дитинства і вам треба просто подорослішати. Станьте потрібною насамперед собі. Адже якщо ви живете, значить, вас любить Бог. Що хорошого ви можете зробити у відповідь на його любов? Зміцнюйте віру в себе.

Ерозія шийки матки. Як правило, це результат образи на близьких чоловіків: чоловіка, батька або брата. Завищені очікування й вимоги: «він повинен», «він зобов’язаний», неможливість змиритися з проблемами, що виникли «з вини» чоловіків. Що робити? Знизити планку своїх очікувань і перестати збирати образи. За великим рахунком, ніхто нікому нічого не винен. Якщо це прийняти, життя зміниться на краще. І ще: пошукайте причини сварок і розбіжностей в собі. Адже саме жінка на 80% визначає долю чоловіка: його здоров’я, тривалість життя. І тільки на 20% він робить це сам у силу свого виховання, фізичних даних і спадковості.

Кандидоз, або молочниця. Виникає через постійне бажання контролювати ситуацію і вчинки людей, через упевненість у тому, що тільки ви, з вашим досвідом, можете впоратися з ситуацією. Що робити? Дозволити близьким людям жити за їхніми власними правилами. Навчитися поважати вчинки оточуючих. Захищаючи від можливих помилок найближчих, ви стоїте у них на шляху. Будьте терплячі.

Важкий клімакс. Так, він протікає у жінок, незадоволених своїм життям, з комплексом неповноцінності, накопиченою з роками втомою і звичкою нехтувати власними інтересами. Що робити? Прийняти свій вік як час мудрості. Навчитися насолоджуватися кожною миттю життя. Знайти близьких за віком подруг і друзів, робити разом добрі справи і обов’язково спілкуватися з молодими. Добре, якщо є онуки. У них свій ритм життя, але вони потребують вас, а ви – їх енергії. Поставте собі нові цілі, знайдіть новий сенс життя. Не втрачайте часу, починайте творити. Придумуйте нові рецепти страв, складайте вірші. Налаштуйтеся на довголіття.

І. В. Вакшина, гінеколог, лікар вищої категорії

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *