«Місія» тейпування
Чому жінки останнім часом обклеюють себе різноманітними пластирами з ніг до голови – роблять тейпування, якщо казати мовою косметологів? І якщо вірити апологетам цього модного методу, тейпування – один з ефективних і доступних у домашніх умовах методів омолодження, схуднення і купи різних б’юті чудес. Чи так це насправді? Розповідає лікар дерматолог-косметолог Тетяна Кобець.

Що таке тейпування?
– Правильніше запитати, що таке кінезіотейпування – саме так звучить повна назва методу накладення на шкіру спеціальних пластирів для певного впливу на рух м’язів і стан тканин. Метод винайдений колись у спортивній медицині для того, щоб полегшити травми, фізичні навантаження спортсменам.
Як працюють тейпи?
– Тейп (він же пластир) залежно від його завдання «змащений» спеціальним препаратом і накладається на особливі точки м’яза, щоб його зафіксувати, розслабити, підтягнути, покращити кровообіг чи лімфодренаж, зменшити набряк тощо. Тейпування застосовували у вібрології та остеопатії: при артрозах, артритах, болях у шиї, попереку, колінах, при розтягненнях, проблемах із венами на ногах. А ефективність тейпів у зменшенні набряків згодом «запозичили» в естетичну косметологію.
У професійній, а не доморощеній косметології тейпи накладають і носять не менше, як 3-5 днів, не знімаючи. Певним курсом. На обличчі теж. Інакше не варто чекати істотного ефекту.
Клеяться тейпи не в довільному порядку заради модної фоточки в «Інстаграмі». Тейпування – це чіткі схеми нанесення, яким навчають на спеціальних курсах (досить не дешевих), ґрунтовно, з тривалими практичними заняттями розбираючи анатомію, кістковий скелет, розташування і кріплення кожного м’яза. Тому тейпування, як будь-яку косметологічну процедуру, має робити дипломований фахівець, а не сама біля дзеркала після відеоуроку в «Інстаграмі».
Неправильно підібрані чи неякісні тейпи можуть викликати алергію. Треба добре розуміти, якими компонентами просякнута смужка і чи вони вам підходять. Косметологи вже втомилися рятувати дівчат, які самотужки обклеюються тейпами, ходять у них кілька днів, а потім отримують почервоніння, висипання, запалення.
Тейпи при грамотному і фаховому застосуванні справді мають хороший дренажний ефект. Але перш ніж спокуситися на чергову новинку, проконсультуйтеся у фахівця.
«Уют» №9-25.02.2021