Мітла має бути пухнастою та легкою

як зробити мітлу

Виготовити її можна самостійно, однак недостатньо просто з’єднати тонкі гілки та прив’язати їх до палиці.

Найкращий віник – зроблений із березових гілок. Вони пружні та міцні, тому служитимуть довше. Обирайте не занадто товсті чи тонкі гілки: деякі не будуть занадто гнучкими, інші зітруться досить швидко. Якщо на них є листя – його потрібно відірвати. Потім варто деякий час просушити заготовки. 

Зазвичай довжина гілок для березової мітли становить 20-50 см. Їхня кількість підбирається так, щоб мітла була не тільки зручною і пухнастою, але й легкою. Усі гілки потрібно акуратно підрізати і щільно перев’язати мотузкою.

Для виготовлення мітли з берези знадобиться держак. Його довжина підбирається індивідуально, залежно від зросту людини, а діаметр становить 32-40 мм.

Можна виготовити мітлу з пластикових пляшок

Вона вимітає сміття не гірше, ніж березова, але важить набагато менше і служить значно довше.

як зробити мітлу

Для цього знадобиться 5-7 пластикових пляшок ємністю 2 л.  У пляшки відріжте горлечко, відступивши від верху кілька сантиметрів, та дно. За допомогою ножиць розріжте заготовку уздовж, від низу догори. Ширина кожної смужки має бути близько 0,5-1 см. Не дорізайте до самого кінця, залиште 6 см зверху. Так само обробіть інші пляшки, залишивши дві з них цілими. Чим більше буде виробів, тим густішим стане пучок мітли. Візьміть іншу пляшку і, не відрізаючи шийку, виконайте все те ж, що з іншими. Візьміть заготовку з шийкою і починайте по черзі вставляти її всередину кожної деталі без горлечка. Потім мітлу можна зігнути чи приплюснути, щоб надати потрібну форму.

Візьміть пляшку, що залишилася (бажано, щоб у неї була висока шийка), відріжте верхню частину і розріжте навпіл. Ножицями зробіть два розрізи посередині з кожного боку. Готову частину потрібно прикріпити на заготовку, зроблену з інших пляшок. За допомогою шила прошийте виріб у двох місцях по горизонталі. В отвори просуньте дріт і міцно зв’яжіть усі шари.

Залишається зробити до мітли держак. Палиця повинна входити у горлечко пляшки впритул. Після цього зафіксуйте її за допомогою цвяхів або шурупів, щоб вона не випала і не крутилася.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *