Міжреберна невралгія

Міжреберна невралгія

Напади цього болю тривають зазвичай від декількох секунд до кількох хвилин і можуть повторюватися кілька разів протягом доби. А іноді вони слідують один за одним, буквально вимотуючи хворого.

Саме міжреберна невралгія є найбільш частою причиною болів в області грудної клітки. Серцеві болі зустрічаються рідше. Розрізнити їх не так уже й складно.

Невралгія або м’язовий біль, посилюється при глибокому вдиху чи видиху, змінюється від зміни положення чи руху у грудній клітці, визиває болі в спині. Джерело болю, як правило, можна намацати.

Серцевий біль не змінюється при глибокому вдиху чи видиху, або від зміни положення, або руху у грудній клітці; як правило, знімається нітрогліцерином; може супроводжуватися порушенням ритмічності пульсу, падінням або підвищенням артеріального тиску.

Причиною виникнення м’язового болю вважається здавлювання нервових корінців міжреберних нервів в області їх виходу з хребетного стовпа. У кожному межребер’ї пролягає міжреберний нерв. Ось його здавлювання чи подразнення викликає той самий біль, який часом може істотно обмежити дихання.

Причини здавлювання чи подразнення міжреберних нервів:

  • деформація міжреберних просторів, до якої можуть призвести перенесені навіть давні удари в області грудної клітки, викривлення хребта, грижі міжхребцевих дисків у грудному відділі і т. п.;
  • надлишкова напруга зовнішніх і внутрішніх м’язів і зв’язок грудної клітки, викликаний, як правило, стресом і загальним «зношеним» станом організму.

Узагалі, щоденні стреси, які відчуваються нами не тільки на роботі, але і по дорозі додому, при перегляді інформаційних програм, дуже негативно впливають на організм.

Що робити?

Якщо ви схильні до невралгії, ваше меню має містити велику кількість овочів.

Вживайте чаї з валеріаною лікарською, м’ятою перцевою, бузиною чорною, деревієм – вони діють заспокійливо. Стануть у нагоді і сечогінні чаї (кропива, береза, розмарин лікарський), якщо у вас немає до них протипоказань.

Дуже корисний настій із квіток лаванди, липового цвіту і листя розмарину – він не тільки полегшить біль, але і зніме напругу та підвищить загальний тонус організму. Цю ж суміш можна використовувати для теплих компресів безпосередньо на хворе місце.

Прикладайте холодні чи, навпаки, теплі компреси: реакція кожного – індивідуальна, підберіть, що допомагає вам. Або гарячі та холодні компреси накладайте поперемінно: гарячі – на 3-4 хв., а холодні – максимум на 1 хв., і так чергуйте кілька разів.

Пацієнтам-хронікам для поліпшення харчування нервової системи рекомендується прийом вітамінів групи В.

При невралгіях, обумовлених душевним станом, рекомендуються регулярні вправи по релаксації, повноцінний сон.

Важливість повноцінного сну для профілактики невралгії важко переоцінити: вже доведено, що недосипання всього на 1 годину знижує працездатність на 40 %, що знову ж таки підсилює нервозність навколишнього оточення.

Хоч невралгія і неприємне, але не дуже небезпечне захворювання, воно вимагає лікування, спрямованого на зняття болю.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber