Міжхребцева грижа: як з нею жити?

Міжхребцева грижа
Міжхребцева грижа: як з нею жити?

Відповідає невролог Ірина Карсюк

Що ж таке міжхребцева грижа?

Це зсув ядра диска хребця, при якому відбувається розрив фіброзного кільця. Найчастіше захворювання вражає поперековий відділ, але іноді зустрічаються грижі шийного відділу хребта, ще рідше – міжхребетні грижі грудного відділу.

У чому причина виникнення захворювання?

– Головна причина – перенапруження хребта, яке може бути викликане малорухливим способом життя, тривалим перебуванням в одноманітній позі, статичними навантаженнями; неправильною поставою (сколіоз, кіфосколіоз), нерозвиненим м’язовим корсетом; віковими змінами, остеопорозом; зайвою вагою і т. д.

Які симптоми міжхребцевої грижі поперекового відділу?

– Це локальні болі у попереково-крижовій області, що посилюються при навантаженні; біль, який віддається у сідницю, по задній поверхні стегна і гомілки на боці ураження; слабкість у нижній кінцівці; слабкість і порушення чутливості в обох ногах; порушення функцій тазових органів – сечовипускання, дефекації і потенції.

Які існують методи профілактики?

– Лікувальна фізкультура. Також рекомендовано регулярно «витягувати хребет», повиснувши на турніку чи за допомогою плавання; правильний матрац – із середнім або високим ступенем жорсткості, на якому м’язовий корсет спини буде розташовуватися рівномірно. Спати на м’яких диванах протипоказано! Включіть у раціон більше продуктів із високим умістом кальцію і вітаміну С. Молоко, сир, цитрусові, яблука – усе це допоможе налагодити водно-сольовий обмін в організмі і забезпечити оптимальне функціонування м’язової тканини. Замініть каву трав’яними чаями.

Чи можна при міжхребцевій грижі обійтися без операції?

– Так, для більшості людей, які страждають від міжхребцевої грижі, підходять консервативні методи лікування: витягування хребта, ЛФК, голковколювання, рефлексотерапія, вакуумний та інші види масажів.

Це цікаво. З точки зору езотерики, проблеми зі спиною вказують на те, що ви не вірите в себе, занадто сподіваєтеся на допомогу оточуючих. При цьому болі у верхній частині спини вказують на брак емоційних сил, у нижній – на страх перед майбутнім, пов’язаний із грошима.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *