Модний детокс: про що треба думати при виборі гардеробу

 про що треба думати при виборі гардеробу
Модний детокс: про що треба думати при виборі гардеробу

«УЮТ» № 26-2019

На виготовлення однієї футболки йде понад 2 тис. л води», – думала я, стоячи перед полицями з топами. Не те щоб цей принт мені подобався. Я навіть відверто вважала його «не своїм». Проте всі фешн інсайдери в один голос кричали «тренд», «актуально», «модно». І їхній голос переважав голос розуму. Місця в шафі, як завжди, не вистачало. Але оновити гардероб перед літом – свята святих.

Бірку з футболки я не зняла. І жодного разу її не вдягнула. Замислюватись над екологією теж було ніколи. Але носити так само нічого й місця в шафі так само не вистачає. Про те, як робити покупки з користю для себе й довкілля, чому важливо «чистити» гардероб і на які тенденції робити ставку, аби вигідно інвестувати в майбутнє – у цьому матеріалі.

У нас проблема

Про те, чи дійсно нам потрібні речі, що їх купуємо, ми замислюємось дуже рідко. Серед великого розмаїття одягу ви точно знайдете «свою хвилю». А мас-маркет підлаштує її під вигідну цінову категорію. І те, що за прогнозами експертів у 2030 році індустрія продаватиме понад 100 т одягу на рік, ніяк не впливає на ваш настрій (на мій під час покупки футболки не вплинуло).

Щоб зробити проблему ближче, спробуйте відмовитися від чогось важливого. Наприклад, води. Декілька днів без цього ресурсу – і ви зрозумієте, що 2 тис. л для футболки, яку ви так і не вдягнули, – зависока ціна.

До того ж, синтетичні матеріали, які швидко зношуються і втрачають гарний вигляд, розкладаються так само довго, як і пластик. Ви намагаєтеся сортувати сміття, обираєте екологічно чисту косметику і правильно харчуєтеся. Але поліестер нівелює всі ваші заслуги перед довкіллям. Тому щоб бути eco-friendly під час шопінгу, дивіться наступні пункти.

Емоція чи потреба? Перехопило подих або ви просто не маєте в чому піти на вечірку чи побачення, подумайте ще раз. Ніхто не знає, скільки насправді років вашим улюбленим джинсам чи тій прекрасній вінтажній сукні.

Матеріал. Усі розуміють, але не всі слідують цьому правилу. Чим більший відсоток натуральних тканин, тим довше носитиметься й краще виглядатиме будь-яка річ.

З чим носити й куди? Це питання вбереже від «одягла лише один раз». Якщо не можете скласти декілька образів із наявними речами зараз, точно не зможете зробити це в майбутньому.

Альтернатива покупці. У подруги є такий піджак? А може, заради однієї вечірки потрібну сукню можна орендувати?

Скелети в шафі

Ревізію гардероба треба проводити якомога частіше. Це допоможе не лише звільнити місце. Регулярна чистка – ключ до легкості в прийнятті рішень. Старі речі не обов’язково викидати.

• Благодійність. Хороший спосіб подарувати одягу друге дихання, а головне – зробити добру справу.
• Поремонтуйте. Не спішіть купувати нову куртку, якщо в старої зламалася блискавка.
• Перешийте. Ті речі, які давно вийшли з моди, можна завжди освіжити. Дайте волю фантазії.

Погляд у майбутнє

Щоб не робити ставок на один сезон, звертайте увагу на класичні, базові моделі. Також скомбінуйте капсульний гардероб. Тобто певний мінімум, який поєднується між собою в будь-якій варіації. І не перегинайте палицю з трендами. Це класно розуміти актуальні тенденції. Але ще краще вміти підлаштовувати їх під себе.

Сьогодні 90-ті знову в моді. Оверсайз ще довго буде актуальним. Тому на цей тренд можна орієнтуватись. Також пастель, натуральність і мінімум синтетики – це все лишатиметься актуальним упродовж наступних декількох сезонів.

Тетяна Сухачова

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *