Молочна аптека

Про молочні ріки і кисільні береги не дарма у свій час казки розповідали, адже обіцяли вони не тільки безтурботне, але і здорове життя. Медики різних країн із завидною наполегливістю і високою ефективністю застосовують молоко для профілактики і лікування різних недуг, у тому числі захворювань серцево-судинної і нервової систем, шлунково-кишкового тракту, при бронхіті, плевриті, бронхіальній астмі, подагрі, недокрів’ї і як вельми ефективну протиотруту.

Молочна аптека

Ось кілька рецептів застосування коров’ячого та козячого молока від цілителів-дієтологів.

Якщо у вас кашель треба довести до кипіння кухоль молока, опустити очищену цибулину середніх розмірів, кип’ятити 10 хв. Відвар пити гарячим маленькими ковтками кілька разів протягом дня, готуючи нові порції.

Навесні добре лікувати кашель сумішшю молока з соком клена чи берези у пропорції 1 : 1.

При нічному кашлі у дітей підігріти 1 скл. молока, додати і розмішати сире куряче яйце і 1 ч. л. меду. Суміш розділити на дві частини. Одну дати дитині в теплому вигляді перед сном. Решту помістити в холодильник. Дати вночі в підігрітому вигляді в разі нападу кашлю.

При хворобі печінки щодня слід випивати натще 1 скл. суміші молока зі свіжоприготовлений морквяним соком у пропорції 1 : 1. Для посилення лікувального впливу сніданок повинен бути не раніше, ніж через 1-1,5 год. після прийому суміші. Тривалість лікування не обмежена. Критерій – поліпшення самопочуття.

При судомах слід заварити у 1 скл. молока 1 ч. л. сухої трави перстачу гусячого. Після нетривалого настоювання процідити і випити настій у гарячому вигляді. Протягом дня прийняти ще 1-2 скл. свіжого настою.

Дає хороші результати. У народній медицині при багатьох захворюваннях замість коров’ячого використовується тільки козяче молоко. Зокрема, його вживання дає хороші результати при лікуванні бронхіальної астми, застарілих гарячкових станів, колітів, хвороб печінки, печіння в сечовому міхурі, запалення сідничного нерва.

В останньому випадку застосовуються компреси з козячого молока. З його допомогою також розсмоктується затвердіння селезінки, знімається больовий синдром і пом’якшується запалення тканин при виразковій хворобі, поліпшується психічний стан при депресії і постійному відчутті тривоги.

При крововиливах у головний мозок і сильних головних болях через нервове перенапруження змішати 200 мл свіжого козячого молока з 1 ст. л. ягід калини, протертих із 1 ч. л. натурального меду. Суміш приймати цілими один раз на день.

При гіпертонії дозу можна збільшити до 2-3 скл. суміші на день.

При виразках шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах та сечокам’яній хворобі з підвищеною кислотністю рекомендується пити свіже молоко без обмеження, оскільки воно надає лужну дію. Однак у разі сечокам’яної хвороби з лужною реакцією молоко протипоказане.

Молочний відвар із хвої. У народній медицині при захворюваннях дихальних шляхів, туберкульозі легень рекомендується молочний відвар із хвої.

Для його приготування треба взяти 15 г верхівок молодих пагонів і проварити 10 хв. у 0,5 л молока, після чого настояти 2 год. Процідити, за бажанням додати мед і масло. Випити отриманий відвар у три прийоми протягом дня.

«Погляд часу» №2-7.01.2021 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *