Молочниця як реакція на стресові ситуації

Молочниця як реакція на стресові ситуації
Молочниця як реакція на стресові ситуації

Чи можна назавжди позбутися від молочниці? У мене вона з’являється приблизно раз у 3-4 місяці й зазвичай після стресу або хвороби. Чи є взагалі лікування, що дозволяє назавжди забути про цю проблему?

Карина

У вашому питанні вже є відповідь: молочниця з’являється після стресу або хвороби. Candida та інші види грибків живуть на поверхні і всередині тіла з моменту народження людини. Це не вороги людини, а його довічні співмешканці, як і сотні видів інших мікроорганізмів. Тіло людини містить у кілька разів більше бактерій, вірусів, грибків, ніж власних клітин. Так влаштований світ. Ми є цілою екологічною системою для інших живих істот. І чим більше ми намагаємося довести свій організм до стану стерильності, тим більше шкодимо собі ж.

Сandida грає важливу роль в організмі людини. Патологічне зростання грибка, який викликає дискомфорт, є проявом порушення екобалансу й виникає при наявності факторів, що провокують зростання грибка. Поки будуть присутні ці чинники, баланс постійно буде порушуватися. У вашому випадку є стрес. А в кого його немає? Але ваша реакція на стрес закінчується загостренням ваших захворювань. Значить, пора вживати заходи щодо зменшення впливу стресу на ваш організм, і це, у першу чергу, робота з власним мисленням. Займіться вивченням антистресових програм і методик, навчіться медитувати, розслаблятися. Займіться фізкультурою.

Здоровий спосіб життя, куди входить і здорове харчування, і здорове мислення – це і є ключ до позбавлення від дуже багатьох захворювань. Людина за своєю суттю – це той вид їжі, яку вона вкладає у своє тіло, і той вид думок, які вона вкладає у своє мислення. Харчується неправильно – проблеми на рівні тіла, думає негативно – теж проблеми на рівні тіла. По-іншому не буває.

Молочниця піхви має тісний зв’язок із дисбактеріозом кишківника. Якщо ви приймаєте ліки (а зазвичай їх багато), то чекати нормальної реакції від кишківника, а потім і піхви, не доводиться. Панацеї у вигляді ліків від молочниці немає.

Е. Березовська, лікар-гінеколог

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *