Мова світ відкриває

Мова

Що більше мов знає людина, то вищі її шанси на ринку праці, адже це дає змогу почуватися більш успішним, а роботодавці нерідко вимагають володіння як мінімум базовим рівнем англійської. Крім того, знання іноземних мов робить світ більш відкритим, цікавим та зрозумілим.

На жаль, не всі можуть похвалитися такими досягненнями, як, скажімо, видатна українська поетеса Леся Українка, яка вільно володіла 13 мовами і була однією з найосвіченіших жінок свого часу. Однак не варто засмучуватися. Можливості людського мозку безмежні, а отже, всі міркування про перепони на шляху до опанування іноземних мов надумані. Було б лише бажання. Якщо почнете кожного дня вчити хоча б по 15-20 нових іноземних слів, то за кілька місяців зможете читати та розмовляти. А щоб зробити навчання ефективнішим, пропонуємо скористатися нашими порадами.

  • Читайте зарубіжні книги. У книжкових магазинах та Інтернеті є великий вибір літератури з перекладом. Так ви закріплюватимете свої знання.
  • Частіше слухайте пісні мовою, яку вивчаєте. Доведено, що під час цього процесу іноземні слова краще запам’ятовуються. Крім того, згодом у вас з’явиться так зване відчуття мови на слух.
  • Дивіться свої улюблені зарубіжні фільми без дубляжу, але з субтитрами, які не лише допоможуть зрозуміти значення слів, а й навчать правильно будувати речення.
  • Знайдіть в Інтернеті хороший аудіо- чи відеокурс із вивчення вподобаної мови. Це сприятиме систематизації навчання.
  • Не забувайте про транскрипцію у граматиці. Тренуйтеся правильно вимовляти слова.
  • Під час розмови з друзями, рідними формуйте свої думки іноземною мовою. За словами багатьох викладачів, це дуже корисна вправа.
  • Спробуйте подружитися у соціальних мережах з іноземцем, почніть із ним спілкуватися.
  • Вивчіть свої улюблені слова та вислови іноземною мовою, запишіть їх у блокнот.
  • Пам’ятайте, головне правило і запорука успіху під час вивчення іноземних мов – наполегливість та регулярність занять.

Отже, не обмежуйте себе. Опановуйте мови, щоб із їхньою допомогою відкривати нові грані дійсності, збагачувати себе, знаходити нових друзів і вільно з ними спілкуватися. А також, певна річ, досягти успіху у житті!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber