МОЗ відповідає: коли українці зможуть зняти маски

Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін. За його словами, є тільки два випадки, при яких українці знімуть маски.

Коли українці зможуть зняти маски

За словами Кузіна, забути про маски можна буде в двох випадках:

  • коли вся країна досягне адекватних рівнів вакцинації,
  • або, коли весь світ зможе попрощатися з коронавірусом.

Очевидно, поки що про обидва варіанти говорити дуже рано. Тому головний санлікар сказав, що до цього часу в масках повинні ходити навіть ті люди, які вже вакцинувалися.

«Я б не радив їх знімати. Чому? Незважаючи на вже проведену вакцинацію, на те, що частина людей уже перехворіла, на поліпшення епідемічних показників, міжнародні організації, ВООЗ, CDC вводять додаткову норму навіть для вакцинованих людей – продовжувати носити маски, особливо, коли ми знаходимося в замкнутому просторі чи при недостатньому рівні вентиляції. Немає гарантії, що люди не заразяться», –пояснив санлікар.

Крім того, він вказав, що маски у приміщеннях українці будуть носити ще довго.

«Для закритих приміщень маски залишаться ще на довгий час, поки ми не досягнемо адекватних рівнів вакцинації або поки увесь світ не розпрощається з коронавірусною хворобою», – пояснив Кузін.

Також чиновник зазначив, що в Україні низький рівень вакцинації, тому не варто розраховувати на колективний імунітет.

«Я б не сподівався на колективний імунітет занадто сильно. Кількість українців, які перехворіли, не велика. Проста математика показує, що це близько 2,5 млн осіб. Ми маємо попередні цифри дослідження з визначення тих, хто перехворів. Попередні цифри говорять, що принаймні 32 % перехворіло.

Тобто, якщо 32 % уже мають імунітет, плюс, якщо ми зробимо 10 млн щеплень, і, з огляду на темпи вакцинації, в осінній період ми вийдемо на 50-60 % імунітету», – заявив головний санітарний лікар.

Крім того, Кузін підкреслив, що восени може бути зростання кількості хворих.

«Уют»  №32-5.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *