Мрія песиміста

Мрія песиміста
Мрія песиміста

«Погляд часу» №18-2019

Я радо визнаю помилку, якщо помиляюся щодо Зеленського. А ви, його прихильники?

Знаєте, я щиро хочу програти всі свої парі.

Хочу помилитися в прогнозах. Виявитися неправим в побоюваннях. Я буду страшенно радий, якщо через рік ви будете мені поблажливо розповідати про те, в чому саме я прорахувався. А я стану скрушно кивати і думати про те, що прогнозист із мене нікудишній.

Хочу виявити, що Володимир Зеленський компетентніший і ефективніший за Петра Порошенка. Що йому вдасться звільнити полонених моряків. Витягнути з в’язниць політв’язнів і полонених. Що новачкові української політики вдасться все те, що не вдавалося його попередникові, – пише Павло Казарін для “Радіо Свобода”.

Я буду страшенно радий, якщо Зеленський збереже незалежність Нацбанку. Чи не стане гратися з друкарським верстатом. Чи не буде перетворювати країну на Венесуелу. Чи захистить Приватбанк від колишніх власників, а держбюджет – від їх претензій на компенсації.

Я буду аплодувати, якщо за нього в Україну не пустять на гастролі всіх тих, хто відзначився виступами в Криму. Якщо армію продовжать переозброювати, а суверенітет – захищати. Якщо країна все так же буде дрейфувати в Європу і співпрацювати з МВФ, НАТО і Брюсселем.

Я не стану вигадувати претензії, якщо корупцію вдасться знизити. Якщо судову реформу вийде реанімувати. Якщо прокуратура перестане бути вибірковою і неефективною.

Я хочу переконатися в безпідставності своїх підозр. Хочу виявити, що за молодим політиком не ховаються старі олігархи. Хочу дізнатися, що його команда професійна, креатури – компетентні, а укази працюють на країну. Я хочу, щоб усе, в чому переконують мене його прихильники, виявилося правдою.

Щоб при ньому українська економіка стала інноваційною. Податкове адміністрування – простим. Правила гри – прозорими і однаковими для всіх.

Я стану посипати голову попелом і вибачатися перед читачами. У той самий момент, коли він почне деолігархізацію економіки. Коли буде домагатися збереження санкцій проти Кремля. Коли виведе економіку країни з тіні.

Я про все це читав у соцмережах. У невідворотності цього сценарію мене переконують виборці Володимира Зеленського. Ті самі, які дорікають мені за скептичність. Ті самі, які впевнені, що їм ніколи не жилося так погано, як за чинного президента.

Я не стану наполягати на всяких дурницях. Мені не потрібно, щоб президент моєї країни їздив на велосипеді. Щоб він не користувався охороною. Щоб купував продукти на ринку і катався на громадському транспорті.

Навпаки, мені потрібен президент, який знає ціну грошам. Який вірить в ринкові механізми. Який знає, як зводити дебет з кредитом і вміє тримати слово.

Загалом, мені потрібен той самий президент, в існуванні якого штаб Володимира Зеленського переконує всі останні три місяці. Президент, перед яким мені буде соромно. За своє невір’я, за свої сумніви, за свій скепсис. Той самий президент, якого років через п’ятдесят ми будемо друкувати на грошах. Той самий, на честь якого онуки стануть називати вулиці.

І я готовий до того, що через п’ять років буду розповідати дітям про те, як помилявся спочатку на його рахунок. Як підозрював його в некомпетентності і нещирості. Буду говорити, що його манера спілкування була оманливою – і що за нею крився незвичайний адміністративний талант і приголомшлива політична воля. Я буду вибачатися перед його прихильниками. Закину публіцистику і почну писати тест-драйви.

Я публічно зізнаюся, що недооцінював потенціал країни. Буду радіти, коли президент зруйнує корупційний клубок. Коли ми подвоїмо економічне зростання – розпишуся у власній профнепридатності.

Я буду найщасливішим переможеним. Мені ніколи так не хотілося помилитися в прогнозах, як зараз. І я з радістю публічно говоритиму про те, що ви були проникливіші за мене. Зумівши розгледіти в Зеленському все те, що сьогодні я ніяк не можу знайти.

Це буде моє тріумфальне фіаско. Повірте, я чекаю цього не менше за вас. Ви отримаєте право на поблажливість, зверхність та брутальність повчальних ноток. Але яка різниця – якщо в цей момент ми будемо жити в країні нашої спільної мрії.

Тільки давайте домовимося про одне. Якщо раптово щось піде не так – ми поміняємося ролями. Домовилися?

Павло Казарін

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *