Мускусні качки потребують зелень і кукурудзу

Мускусні качки

Нині розведення та утримування мускусних качок, яких ще називають індокачками чи шипунами, стає серед господарів усе популярнішим. Вони невибагливі в їжі, тихі та гарно висиджують потомство. І головне, мають нежирне м’ясо, яке, як-то кажуть, не пахне качкою та має відмінні смакові якості. Щоб мускусні качки швидко набирали вагу, варто знати, що вони полюбляють їсти, а чого не варто додавати до їхнього раціону.

Якщо ви придбали кілька мускусних качок для господарства, на перший погляд, можна не журитися, чим їх годувати. Вони їдять майже усе. Але якщо хочете, щоб вони набрали швидко вагу, а самки ще й почали нестися, то про деякі нюанси все ж варто знати.

Качурі набирають у вазі до 8-10 кг, качки – до 3-4 кг. Але це якщо утримувати їх з рік. А молодняк на відгодівлю, як правило, тримають чотири місяці, щоб виріс до 3-4 кг. Влітку цим качкам – роздолля. Випустив на долину –випасуть усю зелень.

Також індокачки полюбляють вологі мішанки. Порізана зелень трави, бурякове бадилля впереміш із меленим зерном чи кукурудзою – улюблений корм птахів.

Обов’язково у коритцях має бути вода. Та оскільки їм її потрібно не багато, то таку птицю можна тримати навіть тим, хто не має поблизу водойми.

На зиму насушують багато зелені – кульбабу, кропиву, лопух. Сіно теж годиться. Потім її розпарюють, додають до комбікорму. Але стежте, щоб їжа була не гарячою. Таку забороняється качкам давати навіть взимку – тільки ледь теплу.

Добре качки ростуть на кукурудзі. Їхня печінка на такому кормі стає справжнім делікатесом. А ось, скажімо, якщо давати їм ячмінь, то треба обов’язково зерно замочувати і ставити для годування.

З осені підгодовуйте качок вітамінними добавками.

Стежте, щоб на подвір’ї чи на оборі, де ходять качки, було чисто. Адже вони, мов сороки, кидаються на усе блискуче. Тому побачивши цвях чи шматочок скла – відразу ковтають. Було таке, що качка від цього гинула. Краще насипте їм у коритце дрібного річкового піску впереміш із дрібним гравієм. Качкам така суміш просто необхідна для травлення.

Якщо усе літо мускусні качки ростуть на майже підручних кормах, то з осені господарі радять підгодовувати їх вітамінними добавками. Так птахи швидше наберуть вагу перед забоєм.

Кальцієм раціон можна збагатити, додаючи до корму крейду та подрібнену яєчну шкаралупу. Аби не було дефіциту фосфору – кладуть до зерна по жменьці рибного чи кісткового борошна. Не варто забувати про сіль. Саме вона збагачує раціон птиці натрієм. Але не сипте сіль до їжі жменями. Її розчиняють у воді, якою змішуєте вологі корми (0,5 ч. л. на відро корму).

Також під час линьки індокачок корисно підгодовувати свіжою капустою, макухою. Біодобавки – обов’язкові, оскільки не лише сприяють зростанню ваги, а захищають качку від хвороб.

Ще качки люблять топінамбур, як бульби, так і стебла з листям. Якщо птицю ним підгодовувати, то качки швидко набирають вагу, пір’я росте здоровим, блискучим, а самки гарно несуться.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *