Миші «атакують» погріб чи підвал: що робити?
Із настанням холодів миші у пошуках тепла та поживи мігрують у будинки, сараї, погреби і підвали, у яких зберігається зібраний урожай. Та вони не тільки псують запаси. Гризуни є переносниками небезпечних для людей інфекційних захворювань.

Непоправної шкоди миші завдають і людям, і рослинам. У комфортних умовах вони розмножуються дуже швидко, тому проводити боротьбу варто відразу після того, як ви помітили сліди їхньої життєдіяльності.
Спершу необхідно провести профілактичні заходи, щоб гризуни не могли пролізти у ваш погріб чи підвал:
- двері краще оббити металевим листом;
- вентиляційні виходи закрити сіткою чи металом з отворами невеликого розміру;
- замазати бетонним розчином на підлозі, в кутах, на стелі, на стінах всі отвори.
Механічний метод боротьби з гризунами полягає у встановленні пасток, капканів, мишоловок. Головне – правильно підібрати приманку. Сир, зерно і шматочок хліба, змочений в олії, приваблює мишей, а на сало і ковбасу поведуться щурі.
Із переваг можна відзначити невисоку ціну і можливість виготовити пастку навіть самостійно. Наприклад, використовують пластикові пляшки чи трилітрові банки, у які наливають трішки олії і розставляють у різних місцях під кутом. Але тут є низка недоліків: доведеться часто перевіряти пастки й оновлювати приманку. Утилізацію мертвих гризунів потрібно проводити правильно, щоб уникнути зараження.
Миші дуже чутливі до запахів, тому можна використовувати натуральні відлякувачі. Вони не переносять запаху паленої шерсті, тому в погребі можна спалити клаптик вовни домашньої тварини. Відлякає гризунів запах ромашки, гвоздики, мускатного горіха, риб’ячого жиру, болотної м’яти, бузини, оцту, нафталіну, полину, бадилля томатів. Просочіть ганчірки ефірними оліями цих рослин, оцтом чи риб’ячим жиром, наріжте рослини і розкладіть по периметру чи у нори.
Хімічний метод використовують тоді, коли пастки і приманки не можуть впоратися з навалою мишей. Є два види отрути: моментальної і тривалої дії.
Є бактеріальні препарати, безпечні для людей і тварин –бактороденциди – зерна, заражені бактеріями мишачого тифу. Якщо навіть одна миша з’їсть отруту, вона заразить всю популяцію, і через кілька днів гризуни загинуть.
Сучасні отрути від гризунів Шторм, Морторат тощо.
У жодному разі не можна використовувати отруту в будинках, де є діти або домашні тварини. Щоб уникнути опіку слизових рота і носа, отруєння організму, засоби для знищення мишей потрібно розкладати в рукавичках, а ще – дотримуватися інструкцій виробника.
Щадний метод боротьби з гризунами – це застосування ультразвукових відлякувачів. Людина не сприймає ультразвукові хвилі, а ось щурів і мишей вони змушують негайно покинути приміщення. Такі пристрої працюють від електромережі і повинні бути постійно увімкненими.
«Погляд часу» №44-28.10.2021