Мистецтво планування свого дня

Як планувати свій день так, щоб навчатися на відмінно, відпочивати яскраво і досягати всіх поставлених цілей. Готуйся: адже над здійсненням кожної мрії потрібно гарненько попрацювати!

Як планувати свій день

Мистецтво планувати свій день називають модним зараз словом «тайм-менеджмент» (у перекладі – «управління часом»). Цю складну науку намагаються опанувати і студенти, і дорослі. Чим старшим ти ставатимеш, тим потрібнішим буде це вміння!

Що ж потрібно для того, аби все встигати? Відповідь проста: ти маєш навчитися складати план на день. А краще – одразу на тиждень.

«Ой, усі мої спроби це зробити закінчувалися нічим», – можеш відповісти ти.

Та річ у тім, що спрацює не будь-який план, а тільки реалістичний!

Перше правило: на твоєму навчальному столі завжди має бути розклад уроків, гуртків і секцій. Він підкаже тобі, які домашні завдання потрібно зробити у першу чергу, а ще – куди і коли треба встигнути.

Друге правило: заведи окремий аркуш паперу або навіть блокнот для того, щоб записувати туди корисні справи, які потрібно зробити – прибрати у кімнаті, допомогти татові з ремонтом, приготувати тістечка до свята… Подумай, що корисного ти можеш зробити завтра, післязавтра, на вихідних?

Третє правило (найприємніше): окремі записи роби для своїх улюблених справ, хобі та планів на відпочинок. Давно хочеш піти з подругою на прогулянку? Ніяк не зберешся створити красиву листівку до Дня святого Валентина? Плануєш із батьками вечірній перегляд гарного фільму? Запиши ці чудові ідеї, щоб не забути про них і внести до свого плану.

Тепер, коли у тебе склалося чітке уявлення, які завдання потрібно виконати, а які бажання – втілити в життя, вітаю: ти готовий складати щоденні плани.

Отже, як скласти розклад на день? Візьми свої списки навчальних, корисних та улюблених справ і починай планувати.

  1. Подумай, які справи сьогодні зробити найважливіше. Завтра контрольна робота? А може, потрібно написати великий твір чи вивчити напам’ять складний вірш? Це – твої пріоритетні завдання, які потрібно виконати у першу чергу.
  2. Тепер, коли найважливіші завдання записані, поміркуй: чи можеш ти якось допомогти своїм рідним чи друзям? Планується генеральне прибирання? Ти пообіцяв однокласнику, що поясниш складну задачу? Внеси ці пункти до свого плану.
  3. А ось і він – вільний час! Як ти використаєш його? Підеш на прогулянку чи почитаєш книгу? Зустрінешся з друзями чи дивитимешся фільм удома? 🙂

Це вже успіх!

Розклад готовий? Що, невже в ньому надто багато пунктів? Це не страшно. У першу чергу виділи кольоровою ручкою свої найважливіші завдання. Це – твій план мінімум. Буде виконаний тільки він – це вже успіх!

Кожне виконане завдання відмічай галочкою чи викреслюй: о, яке ж це приємне відчуття!

Усі пункти плану виконані, а час та енергія ще є? Подумай, які важливі справи чекають на тебе цього тижня. Почни виконувати їх сьогодні!

А може, ситуація діаметрально протилежна – план не виконаний? Це нормально: проте ти мусиш проаналізувати, чому так сталося. Найважливіші речі зроблені? От і добре – можна спокійно лягати спати. Невиконані пункти плану перенеси на наступні дні.

Щовечора переглядай свій план і роби висновки: скільки вдалося зробити і як можна покращити свій розклад. Уже скоро ти розробиш свій ідеальний успішний графік!

«Задавака» №1-13.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *