На Місяць відправлять «капсулу часу»

капсула часа
На Місяць відправлять «капсулу часу»

Ключове інформаційне надбання людства закодують в молекулах ДНК і відправлять на супутник Землі для вічного зберігання.

Уже кілька років ентузіасти з фонду AMF просувають проект «Ковчег». Передбачається, що для збереження інформаційного спадщини людства воно повинно бути записано на екстремально стійкі носії і поміщено в «капсули часу», які розішлють за межі Землі на випадок глобальної катастрофи. Нещодавно фонд повідомив про досягнення угоди про партнерство зі світовим гігантом Microsoft і Лабораторією молекулярних інформаційних систем Вашингтонського університету, за підтримки яких нова капсула в 2020 році повинна бути відправлена на Місяць.

Планується, що в капсулу помістять статті з Вікіпедії, близько 10 тисяч оцифрованих фотографій, тексти десятків великих книг і інші дані, записані на найтонших нікелевих пластинках, а також в послідовності ланцюжків ДНК. А поки AMF і Microsoft оголосили про прийом пам’ятних знімків для запису: надіслати їх для «Місячної бібліотеки» можуть всі бажаючі, розмістивши фотографію в одній із соціальних мереж з хештегом #MemoriesInDNA. У капсулі буде поміщена і інструкція для розшифровки ДНК – на всякий пожежний випадок.

Передбачається, що проект фонду дійсно охопить найближчі небесні тіла, включаючи Місяць і Марс, а потім і всю Сонячну систему, щоб в далекому кінцевому підсумку дійсно перетворити в бібліотеку всю нашу Галактику

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *