На протязі якого часу можна отримати допомогу на поховання

отримати допомогу на поховання
На протязі якого часу можна отримати допомогу на поховання

Я поховала матір – учасника війни ще 2013 року. Чи можу я отримати допомогу на поховання зараз? Якщо так, то які документи я маю подати до Пенсійного фонду?

Згідно зі ст. 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачують допомогу на поховання у розмірі двомісячної пенсії, яку одержував пенсіонер на момент смерті. Такі виплати здійснюють у будь-який термін, навіть через кілька років. Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій для отримання допомоги на поховання потрібно подати відповідну заяву і довідку про смерть пенсіонера чи витяг із Держреєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть (додаток 16 до Інструкції з ведення Держреєстру актів цивільного стану громадян). У разі смерті осіб, що перебували на повному державному утриманні, допомогу на поховання не виплачують (окрім випадків, коли особу ховали члени родини чи інші особи). Для отримання допомоги на поховання потрібно звертатися до територіального органу Пенсійного фонду України, у якому пенсіонер перебував на обліку.

 

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *