На всі руки майстер, витягуємо дюбель

витягуємо дюбель
На всі руки майстер, витягуємо дюбель

Перш ніж оздоблювати стіни, поверхню треба ідеально вирівняти. Часто виникає необхідність видалити зі стіни старі цвяхи чи дюбелі. Добре, якщо дюбель виймається легко. А якщо застряг у стіні?

Найчастіше використовують стандартні пластикові дюбелі. Якщо він сидить не дуже щільно, його можна вийняти, захопивши кінчик плоскогубцями чи кусачками.

Або вкрутити в дюбель саморіз підходящого розміру, а потім захопити інструментом головку та вийняти разом із дюбелем. До речі, невеличкий лайфхак: замість шурупа можна скористатися звичайним штопором. Його вставляють у дюбель, угвинчують, а потім виймають, як корок із пляшки.

Якщо дюбель не бажає залишати «насиджене» місце, можливо, краще просто забити його якомога глибше в стіну і таким чином приховати. Для цього беруть будь-який міцний тонкий предмет, ставлять впритул до дюбеля і забивають молотком усередину стіни. Отвір зашпакльовують і вирівнюють це місце. Або ж спочатку обрізують дюбель врівень зі стіною, а потім маскують.

Іноді в стінах залишаються дерев’яні дюбелі (чопи), їх найкраще видаляти частинами. Тонкою стамескою чи молотком розколюють на частини вздовж, а потім виймають шматочки з гнізда гострим ножем або шилом.

Ще рідше зустрічаються металеві дюбелі. Їх спочатку розхитують, стукаючи молотком по частині, що виступає зі стіни. Якщо металевий дюбель недостатньо «визирає» з гнізда, навколо нього в стіні роблять кілька отворів, що полегшить розхитування. Якщо й після цього видалити дюбель не вдається, можна зрізати частину, що виступає, болгаркою, а потім вирівняти це місце шпаклівкою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *