На який термін можна взяти в оренду землю?

 взяти в оренду землю
На який термін можна взяти в оренду землю?

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, ст. 19 Закону України «Про оренду землі» строк дії договору оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років.
Термін оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства не може бути менше 7 років.

Термін оренди вищезгаданих меліорованих земель і земель, на яких проводиться гідротехнічна меліорація, – не менше 10 років.

У разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності земельна ділянка надається в оренду на строк не менше 30 років. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (ст. 21 Закону України «Про оренду землі»).

Ст. 1 Указу Президента України від 2 лютого 2002 року № 92 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян –власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» визнано одним із пріоритетних завдань пореформеного розвитку аграрного сектора економіки забезпечення підвищення рівня соціального захисту сільського населення, зокрема, шляхом запровадження плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 % визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю) та поступового збільшення цієї плати залежно від результатів господарської діяльності і фінансового стану орендаря. Особливості обчислення розміру річної орендної плати за землі державної і комунальної власності визначаються Податковим кодексом України.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *