Надійна та безпечна: вибираємо дитячу гойдалку

гойдалка

Майже усі дитячі гойдалки, які продаються, можна умовно розділити на підвісні моделі та ті, що стоять на підлозі. Щодо матеріалу, то є дерев’яні, пластикові та металеві гойдалки. Який виріб обрати?

Вибираючи гойдалку, насамперед потрібно думати про безпеку, потім – про дизайн і довговічність. Спершу визначаємося з типом гойдалок – підвісні чи підлогові. Якщо вибір зупинився на наземному варіанті, то буде важлива стійкість. Якщо ж рішення прийняте на користь підвісних гойдалок – необхідна впевненість у тому, що вони не обірвуться. Таким чином, потрібно ретельно обміркувати ці нюанси.

Підвісні гойдалки дешевші, ніж підлогові. Вони займають менше місця і згодяться в умовах невеликої квартири. Такі гойдалки кріпляться до стелі чи перекладини у дверному отворі, їх можна прибрати з проходу, підвісивши на спеціальний фіксатор. Вони легкі і прості у використанні. Однак не позбавлені недоліків: немає можливості переміщення по квартирі, маленьких дітей хтось із дорослих має обов’язково садити, гойдати і знімати, а також стежити за безпекою малюка.

Підлогові гойдалки габаритніші і коштують дорожче, зате їх зручно переносити. Якщо необхідно – можна скласти. Багато сучасних моделей оснащені додатковими функціями: гіркою, драбинкою, музичною панеллю, знімним столиком тощо. Цікавий варіант – гойдалки для новонароджених або гойдалки-трансформери, які можуть служити і кріслом, і манежем, і гойдалкою. Нерідко ці гойдалки-колиски оснащені акумуляторами і можуть самостійно розгойдувати дитину.

Важливі деталі

Безпека. Конструкція повинна бути стійкою і надійною. Якщо це підвісні гойдалки – їх слід правильно закріпити. При виборі підлогових зверніть увагу на каркас: краще, щоб каркас був важким і оснащеним надійними фіксаторами, щоб гойдалки довільно не складалися і не перекидалися.

Фіксація дитини у сидінні. Перевірте, наскільки зручно дитині у сидінні та яка система кріплення передбачена у гойдалках. Чим молодша дитина, тим надійнішою повинна бути фіксація. Сидіння має бути міцним, не ковзати і не прогинатися. Дерев’яні стулки на канатах – не найкращий варіант для малюка. Канати і ланцюги підходять для старших дітей. Краще, щоб гойдалки для старших діток були без перекладин і столиків, щоб вони могли самостійно вставати і сідати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *