Найбільш поширені помилки при наданні першої медичної допомоги

помилки при наданні першої медичної допомоги
Найбільш поширені помилки при наданні першої медичної допомоги

Від правильного надання першої допомоги залежить здоров’я людини, а іноді і її життя. Тому  усім необхідно знати, що варто робити, а чого категорично не можна.

Опіки олією змащувати не можна

Олія створює на рані плівку, так званий «парниковий ефект», що призводить до перешкоди доступу кисню до опіку, і  біль тільки посилиться. Допомога: найкраще остудити постраждалу ділянку шкіри.  Невеликий можна просто підставити під холодну воду.  і одразу намазати господарським милом. Мило – це луг, опік – кислотна реакція. Луг гасить кислоту, відбувається реакція нейтралізації, і біль слабшає.

Серйозний опік із пошкодженням шкіри необхідно обробити прохолодною водою, накласти на рану чисту стерильну бинтову пов’язку (у жодному разі не накладайте вату), і їхати до травмпункту. Хорошим засобом буде пантенол.

«Не лий мені йод на рану…»

Будь-які розчини, що містять спирт, чи то йод, чи зеленка на рані створять глибокий хімічний опік, який буде довго гоїтися і, можливо, залишить рубець.

Допомога: щоб продезінфікувати рану, використовуйте перекис водню, а зверху накладайте чисту марлеву пов’язку. А йод і зеленку залиште для обробки дрібних подряпин.

Не кутайтеся, якщо піднялася температура

Коли у нас піднімається температура, порушується терморегуляція.  З’являється відчуття ознобу, здається, що ми мерзнемо. Але усупереч відчуттям, потрібно розкритися, прикласти прохолодну мокру хустку до чола, і пити ліки, що знизять температуру.

Якщо людина подавилася – не потрібно плескати по спині

Якщо у цей час поплескати по спині, предмет, яким подавився потерпілий, тільки прослизне ще глибше у дихальні шляхи! Допомога: кашель і різкі видихи допомагають нам виштовхувати «сміття» назовні, тому найкраще, якщо просто поперхнувся, злегка нахилитися вперед і зробити кілька сильних видихів, обережно і повільно вдихаючи повітря (різкі вдихи можуть тільки погіршити ситуацію). Якщо людина не просто поперхнулася, а подавилася і не може дихати її потрібно сильно нахилити вперед, і зробити кілька різких ковзаючих рухів у напрямку до шиї, ніби вибиваючи сторонній предмет.

Ніякого тепла до травм

Розтягування, забій, вивих – усі ці травми супроводжуються набряком тканин. У жодному випадку не можна прикладати грілку до місця травми. Це тільки посилить набряк і больові відчуття.

Допомога: обмежити рух, прикладати лід і постаратися якомога швидше дістатися до травмпункту.

Не закидайте голову при носовій кровотечі

Не нахиляйтеся назад. Таким чином ви не припините кровотечу, а тільки зміните її напрямок – кров піде у носоглотку, у шлунок, що може викликати криваву блювоту.  Допомога: сядьте прямо, злегка нахилившись уперед. Покладіть у ніздрю (чи ніздрі) тампон із перекисом водню, прикладіть холод на перенісся.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *