Найкращий захист від чорної ніжки – профілактика

Найкращий захист від чорної ніжки – профілактика

Велика проблема при вирощуванні розсади – ураження її чорною ніжкою. Сприятливі умови для розвитку цього захворювання – загущений посів, висока температура повітря і різкі її перепади, підвищена вологість повітря, надлишковий полив, зніженість рослин при щедрому азотному живленні.

При ураженні чорною ніжкою тканина кореневої шийки і підсім’ядольного коліна (ділянка стеблини нижче сім’ядольного листя) розм’якшується, темніє, стебло тоншає і загниває. Чорна ніжка вражає усі види капусти, помідори, перець, баклажани, салат, молоді рослини редиски та інші культури.

На ранній стадії уражені сходи та молоді рослини вилягають і відмирають. При більш пізньому і слабкому ураженні та вчасно вжитих заходах сіянці можуть вижити, але будуть відставати в рості і розвитку, різко знизиться врожайність.

При появі хворих екземплярів негайно видаліть їх. Здорові рослини обприскайте препаратом фітоспорин. Землю полийте розчином марганцевокислого калію і підсипте на поверхню ґрунту шар чистого прожареного піску до 2 см.

Однак найкращий захист від чорної ніжки – профілактика:

  • використовуйте свіжий ґрунт для розсади чи продезінфікуйте його (пропаривши чи обробивши спеціальним засобом фармайод);
  • уникайте загущених посівів;
  • не зловживайте поливом;
  • не ставте посуд із розсадою в місця, де можливі різкі перепади температури;
  • при провітрюванні переставляйте рослини подалі від потоків холодного повітря;
  • уникайте надлишку азотних добрив, використовуйте збалансовані суміші для розсади.

Якщо ви замочили насіння у воді або будь-якому розчині біологічно-активних речовин і воно почало проростати, тобто з’явилися зародкові корінці, то не варто його підсушувати перед посівом, позаяк це призводить до втрати схожості. Таке насіння потрібно без підсушування відразу висівати в ґрунт.

«Погляд часу» №12-19.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *