Найпопулярніші страхи малюків

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Страх темряви показує природний страх смерті, небуття. У темряві більше відчувається безпорадність, здається, що ситуація вийшла з-під контролю. Адже неможливо контролювати те, чого ти не бачиш. Крім того, у темряві дитині можуть ввижатися всілякі вигадані персонажі – привиди, монстри тощо.

Ніколи не лякайте дитину, якщо вона буде нечемною: що її вкрадуть, вигаданий персонаж забере її до себе та інше. Навпаки, заспокоюйте дитину, скажіть, що вона вже доросла і боятися їй нічого. Почитайте разом веселі казки, а також у кімнаті поставте нічник, щоб малюку було комфортно і нестрашно засинати.

Боязнь казкових персонажів. Буває, що дитина дуже вражена сюжетом казки чи мультфільму і почала боятися когось із героїв. Краще уникайте страшних сюжетів. Пам’ятайте і врахуйте вікові рекомендації – той сюжет, який дитина легко сприйме в 5 років, в 3 роки може налякати її.

Щоб дитина перестала боятися героїв, можете завести «охоронців» з її іграшок, наприклад, взяти ведмедика і сказати, що він буде захищати малюка від лиходіїв.

Страх чужих людей. Уперше цей страх з’являється в малюків приблизно у 8 місяців, коли вони починають чітко розрізняти «своїх» і «чужих». Але поступово цей страх вщухає, і, якщо у дитини досить соціальних контактів, вона починає з задоволенням спілкуватися з оточуючими. Якщо ж малюк мало бачився з незнайомцями, то страх перед чужинцями може проявлятися і в більш пізньому віці.

Тому краще ходити в гості, запрошувати друзів до себе, грати на дитячих майданчиках, записатися на цікаві заняття з малюком чи саму дитину, якщо вона вже трохи старша. Чим більше малюк буде контактувати з людьми, тим менше він буде їх боятися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber