Найпростiша крапельниця для саджанця

найпростіша крапельниця
Висаджені на постійне місце саджанці винограду потребують частих і регулярних поливів. Цю проблему досить легко вирішити на присадибній ділянці: прокинувся раненько, взяв відро з водою і полив. А як бути на дачі, якщо туди приїжджаєш у кращому випадку на вихідні? Вихід є – поставити найпростішу крапельницю для молодого саджанця. Зробити її нескладно.
Для цього беруть непотрібну ПЕТ-пляшку, краще дволітрову або навіть п’ятилітрову. У нижній частині пляшки за допомогою шила проколюють по окружності ряд невеликих отворів, а в кришці – один невеликий. Підготовлену таким чином пляшку закопують на глибину 20-30 см на відстані 30-50 см від саджанця. Навколо пляшки і під її дно насипають невеликий шар дрібного щебеню, щоб при поливах не замулювались проколоті отвори. У закопану пляшку з допомогою поливальниці заливають воду і щільно закручують її пробкою. Оскільки через отвір у пробці в пляшку проникає зовсім невелика кількість повітря, то вода, що знаходиться в ній, буде витікати повільно і всотуватися в ґрунт. Швидкість витікання води з пляшки можна регулювати, змінюючи розміри отвору в пробці.
Зробивши ці нехитрі пристосування для поливу висаджених рослин і заливши їх водою, сміливо можна залишати дачу до наступних вихідних. Саджанці за допомогою такої простої крапельниці на тиждень, до наступної поїздки на дачу, будуть забезпечені живильною вологою.

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest