Найпростiша крапельниця для саджанця

найпростіша крапельниця
Висаджені на постійне місце саджанці винограду потребують частих і регулярних поливів. Цю проблему досить легко вирішити на присадибній ділянці: прокинувся раненько, взяв відро з водою і полив. А як бути на дачі, якщо туди приїжджаєш у кращому випадку на вихідні? Вихід є – поставити найпростішу крапельницю для молодого саджанця. Зробити її нескладно.
Для цього беруть непотрібну ПЕТ-пляшку, краще дволітрову або навіть п’ятилітрову. У нижній частині пляшки за допомогою шила проколюють по окружності ряд невеликих отворів, а в кришці – один невеликий. Підготовлену таким чином пляшку закопують на глибину 20-30 см на відстані 30-50 см від саджанця. Навколо пляшки і під її дно насипають невеликий шар дрібного щебеню, щоб при поливах не замулювались проколоті отвори. У закопану пляшку з допомогою поливальниці заливають воду і щільно закручують її пробкою. Оскільки через отвір у пробці в пляшку проникає зовсім невелика кількість повітря, то вода, що знаходиться в ній, буде витікати повільно і всотуватися в ґрунт. Швидкість витікання води з пляшки можна регулювати, змінюючи розміри отвору в пробці.
Зробивши ці нехитрі пристосування для поливу висаджених рослин і заливши їх водою, сміливо можна залишати дачу до наступних вихідних. Саджанці за допомогою такої простої крапельниці на тиждень, до наступної поїздки на дачу, будуть забезпечені живильною вологою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber